Ministerstvo nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch, reaguje Taraba na hoaxy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 17. schôdze
Zľava v popredí: Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč počas rokovania 17. schôdze vlády SR. Bratislava 21. február 2024. Foto: SITA/Úrad vlády SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Envirorezort nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch. Uviedlo to ministerstvo životného prostredia s tým, že odmieta hoaxy o údajnom nekonaní rezortu v súvislosti s delimitáciou pozemkov v Národnom parku Veľká Fatra a v Národnom parku Slovenský kras.

Šef envirorezortu Tomáš Taraba potvrdil, že vedenie ministerstva si splnilo zákonnú povinnosť vyzvania agrorezortu, aby uskutočnil prevod majetkových práv a čaká na jeho uskutočnenie.

„Zo strany ministerstva životného prostredia a správ národných parkov Veľká Fatra a Slovenský kras boli delimitačné protokoly odsúhlasené a zaslané na podpis na LESY SR, š.p. a aj na Slovenský pozemkový fond. Je pravdou, že do dnešného dňa agrorezort delimitáciu niekoľko tisíc hektárov pozemkov nezrealizoval a správy národných parkov Veľká Fatra a Slovenský kras preto očakávajú, že sa tak táto zákonná povinnosť zrealizuje urýchlene,“ uviedol Taraba.

Ministerstvo uzavrelo s tým, že je v tejto súvislosti pripravené kedykoľvek komunikovať, aj keď problém nie je na strane envirorezortu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Taraba
Firmy a inštitúcie Lesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRNárodný park Veľká Fatra