Minister Taraba neprišiel na výbor, kde mal vysvetliť svoj zámer o ochrane vlkov. Chýbali aj koaliční poslanci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Taraba
Minister životného prostredia Tomáš Taraba. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) a koaliční poslanci sa nezúčastnili na schôdzi výboru Národnej rady SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Ten preto nebol uznášaniaschopný.

Schôdzu výboru viedla jeho podpredsedníčka Tamara Stohlová (PS), ktorá v úvode oznámila, že zo zdravotných dôvodov sa zo schôdze ospravedlnili jeho predseda Rudolf Huliak (SNS), podpredseda Branislav Becík (Hlas-SD) a poslanci Peter Kalivoda (Hlas-SD), Ján Kvorka (Smer-SD), Zuzana Matejičková (Smer-SD), Anton Stredák (Smer-SD), Igor Šimko (Hlas-SD) a Marián Čaučík (KDH). Na výbore sa tak zúčastnili len štyria opoziční poslanci vrátane Stohlovej.

Na schôdzi výboru mal minister Taraba vysvetliť zámer prehodnotiť celoročnú ochranu vlka dravého na území Slovenska. Na výbore sa ho poslanci taktiež chceli pýtať aj na zámer štátneho tajomníka envirorezortu Filipa Kuffu (nominant SNS), ktorý má záujem zrušiť Národný park Malá Fatra. Ten by chcel nahradiť prírodným parkom, v ktorom by platil nižší stupeň ochrany.

Kuffa a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD) svoj zámer uviedli na podujatí Dni zeleného lesa neštátnych vlastníkov v obci Belá pri Žiline.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Filip KuffaRichard TakáčRudolf HuliakTamara StohlováTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná stranaVýbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie