Medveď tam vlani dohrýzol 20-ročného muža, teraz útočil opäť a neodplašili ho ani poplašné strely

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď
Reprofoto: www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

V obci Háj v Žilinskom kraji opäť vyčíňal medveď. Tentokrát zaútočil na hospodárske zvieratá neďaleko futbalového ihriska. Dostal sa cez oplôtok k maštaliam, kde v chlieve zabil kozu. Ostatné zvieratá stihli ujsť.

Nezvestná jedna koza

O incidente informovala TV Joj vo svojej reportáži zverejnenej na stránke Noviny.sk. „Kozľa zožral a jedna koza je nezvestná,“ uviedol pre televíziu majiteľ, ktorý po incidente celú noc sedel v aute a hliadkoval.

Okolo desiatej večer sa k stajniam priblížili medvede a neodstrašilo ich svetlo či poplašné strely. „Okolo jednej v noci sa kozy splašili. Štyri ušli do hory, hľadali sme ich, ale nedali sa chytiť,“ povedal farmár. Viacerí jeho kolegovia sa obávajú, že medvede sa sem budú vracať.

Vyzývajú ľudí k opatrnosti

Zásahový tím im sem síce nainštaloval fotopascu, ale po okolí sa pohybuje až šesť šeliem.

„Kým sa medvede neodplašia, máme zvieratá poschovávať. A kam? 20 kusov?“ pýta sa jeden z farmárov. V obci platí od marca mimoriadna situácia a vyzývajú ľudí k opatrnosti. Ako informoval starosta, nainštalovaná bola ešte ďalšia kamera.

Nejde však o jediný incident. Ešte vlani v júli sa tu odohral útok, kedy pri stajniach s koňmi dohrýzol medveď 20-ročného muža. Zachránila ho vtedy odvaha jeho mamy, ktorá šelmu bodla vidlami.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať