Kolóna traktorov zablokuje aj ďalšie mesto na Slovensku, farmári plánujú obsadiť frekventovanú križovatku v Trnave

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
PROTEST: Traktorový protest farmárov v Poprade
Hospodári s poľnohospodárskymi autami na čerpacej stanici v Poprade sa pripravujú na ďalšiu jazdu hlavným prieťahom Popradu v rámci celoslovenského protestu farmárov, gazdov, roľníkov a poľnohospodárov. Foto: SITA/Mária Frisová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poľnohospodári počas protestného zhromaždenia v Trnave zablokujú vo štvrtok veľkú križovatku ulíc Bučianska – Rybníkova – Špačinská – Hlboká.

Trnavou budú prechádzať kolóny traktorov

Podľa predsedu Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Trnave Olivera Šiatkovského v čase približne o 10:00 budú do Trnavy prichádzať kolóny traktorov zo všetkých smerov, čo spôsobí zablokovanie dopravy na križovatke. Poľnohospodári sa stretnú na parkovisku na Rybníkovej ulici, kde sa otočia a pôjdu naspäť.

Šiatkovský predpokladá, že do Trnavy príde približne 150 traktorov, problémy na križovatke odhaduje asi na hodinu. Regionálna poľnohospodárska a potravinárska komora v Trnave takto podporí protestujúcich európskych poľnohospodárov a potravinárov, ale poukáže aj na domáce problémy.

Farmári chcú vyzvať aj politikov

„Všetci máme tie isté problémy, je to napríklad byrokracia Európskej únie alebo komodity prichádzajúce z Ukrajiny,“ vysvetlil Šiatkovský. Predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Emil Macho v súvislosti s protestami poľnohospodárov požiadal motoristov a ďalších účastníkov cestnej premávky o tolerantný prístup k protestu.

„Roky voláme po jednoduchších pravidlách od Európskej komisie a reálnych ekologických cieľoch. Namiesto toho z nás európski politici robia úradníkov na poliach. Chceme vyzvať aj politikov, aby tieto protesty nezneužívali na politický boj,“ zdôraznil Emil Macho.

Poľnohospodári z okresu Galanta plánujú počas protestného zhromaždenia vo štvrtok 22. februára od 9:00 do 15:00 zablokovať svojimi strojmi dopravu na Hlavnej ulici v Galante.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Emil MachoOliver Šiatkovský
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaEU Európska úniaRegionálna poľnohospodárska a potravinárska komoraSPPK Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora