KDH vidí v kauze ošípaných ďalšie nezrovnalosti, odstúpenie Kyseľa podľa strany nestačí

Prasa
Foto: Foto: SITA/Dušan Hein

V kauze ošípaných sú ďalšie nezrovnalosti. Kauzu najdrahších ošípaných podľa strany KDH nie je možné vyriešiť iba odstúpením štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Milana Kyseľa.

Podľa kresťanských demokratov v kauze nešlo iba o jeho biznis, ale o celý rad vážnych nezrovnalostí a systémové zlyhanie, ktoré sa nesmie ututlať. KDH sa nepozdáva, že o vyplnení dotazníka nevedeli všetci chovatelia ošípaných, chýbal na webe ministerstva a na vyplnenie bolo iba desať dní.

„Prečo dostali firmy rozličnú odmenu a dodatok k 30-miliónovému kontraktu zverejnili až koncom novembra, aké boli celkové náklady na prieskum? Ľudia si zaslúžia vedieť, akú zmysluplnosť mal celý proces získavania dát, a teda aj poznať celkové náklady na aktualizáciu informačnej databázy, spracovanie a vyhodnotenie údajov za účelom ochrany chovov ošípaných pred šírením afrického moru. Ako je možné, že minister v kauze ešte stále nedal odpovede na sériu kľúčových otázok? Čaká, že si to verejnosť nevšimne?,” uvádza podpredseda KDH Marián Čaučík.

Kresťanskí demokrati žiadajú vyvodiť ďalšiu zodpovednosť a dotiahnutie prešetrenia kauzy do konca. Odstúpenie štátneho tajomníka je podľa strany potvrdenie o tom, že kauza nie je iba o ňom. KDH preto doručilo ministrovi MPRV SR Samuelovi Vlčanovi viacero otázok týkajúcich sa kauzy prideľovania dotácií na ošípané.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián ČaučíkMilan KyseľSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR