Ficova vláda schválila pravidlá pre poskytovanie priamych platieb poľnohospodárom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
farmári, peniaze, dotácie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Vláda SR schválila s pripomienkami nariadenie upravujúce pravidlá pre poskytovanie priamych podpôr poľnohospodárom na rok 2024.

Dôvodom schválenia nariadenia vlády bolo reflektovanie na zmeny po prijatí 1. modifikácie Strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SP SPP) na roky 2023 – 2027 s cieľom zabezpečiť ich jednoznačný výklad a zjednodušiť ich v praxi.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR uviedlo, že bez tohto nariadenia, by nebolo možné zabezpečiť administráciu žiadostí a následne vyplácať podpory, čím by štátu mohli vzniknúť značné hospodárske škody.

Schváleným nariadením dôjde podľa MPRV SR, k zabezpečeniu právnej istoty, ochrany práv poľnohospodárov a zaručenia bezproblémového, koherentného a efektívneho fungovania podpory vo forme priamych platieb, ako aj vybraných typov neprojektových opatrení v záujme rozvoja vidieka.

MPRV SR dodalo, že schváleným nariadením vlády sa zjednotia termíny na predloženie žiadostí a upresnia pravidlá znižovania priamych podpôr SP SPP.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRVláda SR