Železničnú dopravu cez stanicu Bánovce nad Ondavou prerušili, dôvodom je porucha trakčného vedenia

Vlak, železnica, trať
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 11. februára, 13:01

Železničnú osobnú dopravu cez stanicu Bánovce nad Ondavou v okrese Michalovce v nedeľu ráno od 6:00 prerušili pre poruchu trakčného vedenia. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) o tom informovala na sociálnej sieti s tým, že z tohto dôvodu zaviedla náhradnú autobusovú dopravu v úseku Strážske – Bánovce nad Ondavou a opačne.

Meškanie mali viaceré vlaky

Podľa železničiarov obmedzenia sa týkajú vlakov REX na linke Strážske – Košice a späť, ale dotkli sa aj nočného rýchlika Zemplín z Bratislavy. Ten mal najprv hlásené meškanie takmer dve hodiny, následne ho národný dopravca v dôsledku prerušenej dopravy odriekol v úseku Bánovce nad Ondavou – Strážske.

Regionálny expres zo Strážskeho s odchodom 5:39 na trase do Košíc s plánovaným príchodom 6:59 mal z Bánoviec nad Ondavou avizované oneskorenie 213 minút.

Pre poruchu výhybky bola krátko prerušená železničná doprava aj cez Kysucké Nové Mesto, a to od 8:30 do 8:48. Z tohto dôvodu osobný vlak z Liptovského Mikuláša s odchodom 6:39 do Skalitého s príchodom 9:29 meškal z Kysuckého Nového Mesta približne polhodinu.

Nehodová udalosť smerom do Nových Zámkov

Nehodová udalosť spôsobila meškanie osobného vlaku z bratislavskej hlavnej stanice s plánovaným odchodom 11:09 do Nových Zámkov s príchodom 12:45.

Vlak mal najprv hlásené oneskorenie asi 45 minút, neskôr sa znížilo zhruba na polhodinu. ZSSK v informáciách o mimoriadnostiach na železniciach nehodu nekonkretizovala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom