ZSSK Cargo podpísala kolektívnu zmluvu na dva roky, zamestnancom sľúbila vyššie platy o viac ako 100 eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nákladná železničná doprava
Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK CARGO) ukončila kolektívne vyjednávanie so zástupcami zamestnancov a podpísala novú kolektívnu zmluvu na roky 2023 a 2024. Ako informuje spoločnosť, zamerali sa v nej predovšetkým na mzdový nárast pre pracovníkov a ich stabilizáciu pre budúce obdobie.

Našou dlhodobou stratégiou je udržať si kvalitných a dobre motivovaných zamestnancov. K tomu je zodpovedajúce mzdové ohodnotenie nevyhnutné. Pre všetkých zamestnancov ZSSK CARGO sme dohodli navýšenie základných miezd o 150 eur s účinnosťou od 1. júla 2023. Zároveň sa dohodla aj jednorazová odmena a ďalšie benefity v prospech všetkých zamestnancov už začiatkom roka 2023,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Roman Gono.

Nárast osobných nákladov na zvýšenie miezd bude predstavovať ročne viac ako 10 mil. eur. ZSSK CARGO má momentálne 4040 zamestnancov a ročné osobné náklady predstavujú 85 mil. eur. Z toho tvoria benefity dohodnuté v Podnikovej kolektívnej zmluve nad rámec Zákonníka práce čiastku viac ako 5 mil. eur ročne.

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia je jednou z dvoch novozaložených nástupníckych spoločností, ktoré vznikli 1. januára 2005 rozdelením pôvodného operátora v osobnej a nákladnej železničnej doprave – Železničnej spoločnosti, a.s. Jej zakladateľom a stopercentným akcionárom je Slovenská republika, v mene ktorej koná Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Poslaním spoločnosti je poskytovať služby železničnej nákladnej prepravy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Roman Gono
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRŽelezničná spoločnosť Cargo SlovakiaŽelezničná spoločnosť Slovensko