Železnice SR nemajú žiadne informácie o projekte nového železničného prepojenia cez SR do Viedne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
železnice - trať
Ilustračné foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Spoločnosť nedisponuje ani informáciami o spojitosti spomínaného projektu s pripravovaným projektom rozšírenia širokorozchodnej trate z Košíc do Viedne.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) nemajú žiadne informácie v súvislosti s pripravou projektu výstavby nového železničného prepojenia Slovenska z východu na západ až do Viedne.

„Zároveň v rámci spojitosti tohto projektu s projektom rozšírenia širokorozchodnej trate do Viedne nedisponujeme žiadnymi informáciami,“ informoval vo štvrtok agentúru SITA hovorca ŽSR Michal Lukáč. „A ani na doterajších rokovaniach s ruskou stranou v rámci projektu širokorozchodnej trate nebola takáto aktivita avizovaná,“ uviedol Lukáč.

O projekte nevie nič ani rezort dopravy

Podobne sa vyjadrilo aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR. „Rezort dopravy nemá informácie o žiadnych železničných projektoch, ktoré by sa pripravovali v spolupráci s juhokórejskou firmou. Plne podporuje stanovisko Ministerstva hospodárstva SR, ktoré vyzýva podnikateľov k opatrnosti,“ informovala agentúru SITA rezortná hovorkyňa Karolína Ducká.

železnice - trať
Ilustračné foto: zsr.sk. Ilustračné foto: zsr.sk.

Klamlivé informácie o projekte

Ministerstvo hospodárstva SR (MH) v stredu informovalo o šírení podľa neho klamlivej informácie o pripravovanom projekte výstavby nového železničného prepojenia Slovenska z východu na západ až Viedne prostredníctvom juhokórejskej spoločnosti. Rezort upozornil podnikateľov, že o podobnom projekte sa aktuálne len diskutuje a infraštruktúrne projekty tohto typu nespadajú do jeho kompetencie.

železnice - trať
Illustračné foto: zsr.sk. Illustračné foto: zsr.sk.

Štát nespolupracuje s juhokórejskou firmou

„MH SR aj preto takýto záväzok ani memorandum neprijalo a štát nespolupracuje s juhokórejskou spoločnosťou s podporou ruského kapitálu. Takéto informácie sú klamlivé a zavádzajúce,“ uviedol odbor komunikácie MH SR v tlačovej správe.

„Ministerstvo hospodárstva upozorňuje podnikateľské subjekty, aby si informácie o podobných projektoch s účasťou štátu vždy dobre preverili, či sa zakladajú na pravde a rozhodne bez toho neuzatvárali žiadne záväzné zmluvné vzťahy,“ dodalo ministerstvo hospodárstva bez uvedenia ďalších podrobností.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky