Železnice evidujú od konca mája 11 zrážok vlaku s človekom, z toho deväť smrteľných

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Vlak Železničnej spoločnosti Slovensko.
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

Od 31. mája do 6. júla zaevidovali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) 11 zrážok vlaku s človekom, z toho deväť smrteľných. V tlačovej správe o tom informoval Denis Dymo z odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

K zrážke vlaku s motorovým vozidlom došlo za posledných päť týždňov na železničných tratiach štyrikrát. Nehody si nevyžiadali žiadne obete.

Celkovo sa dve nehody obišli bez akýchkoľvek zranení, v jednom prípade utrpel vodič motorového vozidla ťažké zranenia, v druhom prípade iba ľahšie poranenia.

Opatrnosť pri prejazde

Nehoda, pri ktorej utrpel vodič ťažké zranenia, sa stala 9. júna v úseku Lehnice – Orechová Potôň. Pri zrážke bol poškodený rušeň, rušňovodič ostal bez zranení.

Ťažko zraneného vodiča motorového vozidla previezli záchranári do nemocnice vrtuľníkom. Železnice vyzývajú ľudí, aby boli pre prejazde železničných priecestí opatrní.

Zvýšený počet krádeží

ŽSR evidujú v letnom období zvýšený počet krádeží a vandalizmu. Opätovne preto upozorňujú aj na nebezpečné dôsledky vandalizmu, a teda aj úmyselného poškodzovania majetku.

Vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi,“ uviedli ŽSR v tlačovej správe.

Verejnosť preto žiadajú, aby bola všímavá k dianiu na železnici a aby pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici, či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a pomohla tak zabrániť trestnej činnosti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky