Začala sa rekonštrukcia mosta, ktorý je vstupom do Malaciek z diaľnice D2

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Malacky_most.jpg
Foto: BSK
Náklady spojené s rekonštrukciou predstavujú približne 1,4 milióna eur

Most nad potokom Malina, ktorý je vstupom do Malaciek z diaľnice D2, začali v pondelok pre jeho veľmi zlý stavebný a technický stav rekonštruovať. Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, celkové náklady spojené s rekonštrukciou predstavujú približne 1,4 milióna eur. Hradené budú z rozpočtu BSK ako správcu ciest druhej a tretej triedy.

Rekonštrukcia bude pozostávať z komplexnej výmeny nosnej konštrukcie a zvršku mosta, vytvorenia mostných záverov, úpravy záverových múrikov a prechodových dosiek na koncoch mosta. Okrem obnovy mosta opravia aj priľahlé úseky vozoviek.

Most_malacky_most.jpg
foto: BSK

„Regionálne cesty Bratislava ako správca ciest druhej a tretej triedy v Bratislavskom kraji pravidelne vykonávajú prehliadky ciest a mostov. Na tomto moste sa robili bežné opravy a údržba. Keďže most bol postavený v roku 1976 a ide o dopravne najzaťaženejší vstup do okresného mesta Malacky, dozrel čas na jeho opravu,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Počas rekonštrukcie ho úplne zavrú

Most bude počas rekonštrukcie úplne uzavretý, preto musia vodiči využiť obchádzkovú trasu.

Pre rekonštrukciu mosta bola vytvorená obchádzková trasa popri pôvodnom premostení potoka Malina, ktorým je priľahlý klenbový most. Pre jej vytvorenie museli vymeniť odbočky na klenbový most, rímsy, zábradlie a vrstvy vozovky na klenbovom moste.

Okrem toho vytvorili násyp s vozovkou, ktorý vedie k ceste za rekonštruovaným mostom. V úseku obchádzky museli rozšíriť plochu dočasnej cesty pre bezpečnú premávku protiidúcich kamiónových súprav na klenbovom moste.

Malacky_tabula.jpg
Foto: BSK

Obchádzková trasa tak zabezpečí obojsmernú dopravu s plnou funkčnosťou miestnej územnej komunikácie. Predpokladaný termín používania dočasnej trasy počas rekonštrukcie mosta je do 31. augusta. Po rekonštrukcii mosta sa doprava vráti na pôvodnú trasu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)