Vstupenky na futbalový zápas v Bratislave budú v daný deň platiť ako lístok na MHD

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MHD Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert.
Tento článok pre vás načítala AI.

Vstupenka na zápas na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave bude v deň zápasu platiť ako cestovný lístok v MHD. O novinke informoval na sociálnej sieti primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Vstupenka ako lístok na MHD

„S Dopravným podnikom Bratislava (DPB) a futbalovým klubom ŠK Slovan sme dohodli na novinke, vďaka ktorej sa futbaloví fanúšikovia lepšie dostanú na zápasy verejnou dopravou, a zároveň sa pre obyvateľov v okolí NFŠ trochu odľahčí tlak na parkovacie miesta v tejto lokalite,“ uviedol.

Vstupenku na zápas bude možné využiť ako lístok MHD tri hodiny pred začiatkom, počas neho a dve hodiny od ukončenia zápasu. Platná bude na linkách, ktoré obsluhujú zastávky Bajkalská, Česká a Tipos aréna.

Posilnenie spojov

„Súčasťou dohody je aj posilnenie spojov na týchto linkách počas zápasov, v závislosti od ich návštevnosti,“ poznamenal primátor. Na prevádzku posilnených liniek, ako aj na vykrytie príjmov za cestovné použitím zápasového lístka bude finančne prispievať ŠK Slovan.

„Vďaka možnosti cestovať MHD na zápasový lístok dúfame, že čoraz viac fanúšikov zvolí v deň zápasu verejnú dopravu namiesto auta, a nechajú tak viac voľných parkovacích miest pre rezidentov, ktorí ich vo večerných hodinách najviac potrebujú,“ uzavrel Vallo.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Vallo
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik BratislavaŠK Slovan Bratislava