Dopravu medzi Lipanmi a Prešovom posilní nový ranný spoj, vlaky budú premávať v polhodinovom intervale

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak, ZSSK
Foto: ilustračné, FB, www.facebook.com

Dopravu medzi mestami Lipany a Prešov posilní od budúceho týždňa nový ranný spoj. Ako informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová, ministerstvo dopravy SR vyhovelo požiadavkám krajskej samosprávy a IDS Východ k novému grafikonu vlakovej dopravy.

Vlak z Lipian do Prešova

Na základe pripomienok a vyhodnotenia reálnej prevádzky pridávajú spolu so Železničnou spoločnosťou Slovensko vlak s odchodom z Lipian do Prešova o 6:33.

Od pondelka 16. januára tak budú počas rannej špičky v pracovných dňoch premávať vlaky na trase Lipany – Prešov v polhodinovom intervale. Z Lipian budú odchádzať o 6:03, 6:33 a 7:03 a do Prešova prídu o 6:38, 7:09 a 7:38.

Vyhodnotilo pripomienky ako opodstatnené

Po týždňoch úsilia, množstve rokovaní a odborných argumentácií je výbornou správou, že ministerstvo dopravy vyhodnotilo naše pripomienky ako opodstatnené. Vďaka posilneniu dopravy v rannej špičke budú cestujúci smerujúci z Lipian do Prešova cestovať oveľa pohodlnejšie. Pridaním požadovaného spojenia sa vytvorí priestor nielen pre žiakov a študentov, ale aj pre ďalších cestujúcich, ktorí môžu nechať osobné auto doma a ísť za prácou či inými povinnosťami verejnou dopravou,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Ako dodala Jeleňová, vlaky prepravujú počas pracovných dní približne 500 až 750 cestujúcich, ktorí sa potrebujú dostať do práce, do školy alebo za inými povinnosťami do krajského mesta Prešov.

Zníži sa nápor cestujúcich

Vďaka pridaniu nového spoja, s ideálnym časom príchodu do Prešova pre školákov, sa zníži nápor cestujúcich na ostatné spoje a výrazne zvýši atraktivita verejnej dopravy,“ uviedla krajská hovorkyňa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša JeleňováMilan Majerský
Firmy a inštitúcie IDS Východ s.r.o.Ministerstvo dopravyPSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko