Spoločnosť Dachser Slovakia za polrok zvýšila obrat o 16,9 % na 23,8 milióna eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: dachser.com.

Logistická spoločnosť v prvom polroku tohto roka prepravila 106 tis. ton tovarov pri medziročnom náraste o 15,7 %. Počet prepravených zásielok vzrástol o 12,1 % na 281 tisíc.

Logistická spoločnosť Dachser Slovakia, a. s., dosiahla v prvom polroku tohto roka obrat 23,8 mil. eur, čo je medziročne viac o 16,9 %. Ojem prepraveného tovaru zvýšila o 15,7 % na 106 tis. ton. Ako v utorok informovala spoločnosť, za polrok zároveň prepravila 281 tisíc zásielok pri náraste o 12,1 %.

Firma očakáva v tomto roku tržby takmer 50 mil. eur a ich medziročné zvýšenie predbežne o 20 %. „Je to sen každého obchodníka, ale nočná mora každého prevádzkara, pretože zvládnuť rast a dodržať kvalitatívne parametre je dosť náročná situácia,“ povedal generálny riaditeľ a člen predstavenstva Dachser Slovakia Roman Stoličný na stretnutí s médiami.

Zbierajú „ovocie“ z prepojenia prepráv

Spoločnosť pred niekoľkými rokmi avizovala nový strategický plán zameraný na rozvoj kontraktnej logistiky a outsourcing aktivít na logistickom trhu. „Minulý rok sme prezentovali bližšie prepojenie leteckých, námorných a pozemných prepráv vo vytváraní synergií. Dnes môžeme povedať, že začíname zbierať ovocie z týchto synergií,“ uviedol Stoličný. Výsledok toho je podľa neho merateľný vo forme prevádzkových výkonov, počte zásielok, tonáže, ale aj ekonomických výsledkov, ako je nárast obratu a ziskovosť spoločnosti.

Generálny riaditeľ a člen predstavenstva Dachser Slovakia Roman Stoličný. Foto: dachser.com.

Počet zamestnancov presiahol dvesto

Dachser Slovakia má na Slovensku 203 zamestnancov, čo je najviac v jej histórii. Firma má okrem svojho sídla v Lozorne a kancelárie v Bratislave ešte prevádzky v Martine a Košiciach. Spoločnosť má na Slovensku skladovacie priestory s plochou takmer 13 tis. štvorcových metrov. „V logistike je necelých 10 tisíc metrov štvorcových v Lozorne ako vlajková loď našej spoločnosti na Slovensku. Nový sklad má necelých 7 tisíc metrov štvorcových,“ priblížil Stoličný.

Centrum v Lozorne ide na dve tretiny výkonov

Súčasná výstavba skladov je do výšky desať, dvanásť metrov, ich hala má výšku šestnásť metrov. „Pozemky budú iba drahšie, miesta bude menej, takže ideme trochu nadčasovo do toho. O to viac sme investovali do technológií, do využívania prostriedkov, protipožiarnych bezpečnostných systémov integrovaných v rámci skladov,“ poznamenal šéf Dachser Slovakia s tým, že prevádzka v Lozorne funguje na 60 – 70 percent výkonov.

Spoločnosť má na Slovensku skladovacie priestory s plochou takmer 13 tisíc štvorcových metrov. Foto: dachser.com.
Automobilový priemysel iba ako doplnok aktivít

Rozvoj automobilového priemyslu na Slovensku vníma Stoličný ako rizikový faktor. „Nie sme úplne zameraní na automobilový priemysel, skôr ho berieme iba ako doplnok našich industriálnych aktivít, ale zase úplne obísť sa ho nedá,“ dodal Stoličný.

Spoločnosť Dachser Slovakia, a. s., pôsobí na Slovensku od roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s. r. o. Súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser sa stala v roku 2004 a do roku 2009 vystupovala na trhu pod menom Lindbergh & Dachser, a. s. Pod súčasným názvom funguje v SR od 1. januára 2010, premenovaním sa zavŕšil integračný proces do celosvetovej siete koncernu Dachser. Základné imanie spoločnosti dosahuje 5 mil. eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať