Rozostavané diaľnice a rýchlostné cesty sa predražia a preto sa postavia aj neskôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne SITA/Andrea Mezeiová

Ceny všetkých rozostavaných stavieb diaľnic a rýchlostných ciest sa budú valorizovať. Podľa povereného ministra dopravy Andreja Doležala (nom. Sme rodina) zhotovitelia posielajú na Národnú diaľničnú spoločnosť, a. s., (NDS) svoje nároky z dôvodu rastúcich cien stavebných materiálov, čo bolo nepredvídateľné.

Nedá sa stavať všetko

„Keďže neočakávam žiadne navýšené náklady zo štátneho rozpočtu, tieto zvýšené nároky na financovanie stavieb pôjdu, lebo budú musieť ísť, na úkor stavieb v harmonograme nižšie,“ informoval vo štvrtok na sociálnej sieti rezortný šéf.

„Niektoré úseky sa budú v čase posúvať na neskôr, lebo na ne nie sú peniaze. Rozpočet tých stavieb bude použitý na navýšenie nákladov na existujúce stavby, ktoré sú v procese,“ vysvetlil Doležal.

Minister dopravy upozornil, že sa nedá stavať všetko a nemôže byť všetko priorita. Nechce sľubovať to, čo sa nedá splniť.

Zostane aspoň harmonogram

„Nebude všetko, bude podľa harmonogramu tak, ako štát bude mať financovanie,“ uviedol s tým, že v minulosti sa v regiónoch mnoho sľubovalo a doteraz nie je hotová diaľnica D1 medzi západom a východom Slovenska.

„Preto sme robili harmonogram, ak po mne nezostane nič, tak budem rád, ak po mne zostane aspoň harmonogram,“ poznamenal Doležal a dodal, že v každom odvetví je potrebný plán a koncepcia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Doležal