Pridané ranné vlaky na východe Slovenska pomôžu ľuďom dostať sa lepšie do práce, premávať začnú už od pondelka

Jazdu v podobnych vozidlach si do konca roku 2023 budu moct naplno vychutnat aj cestujuci vychodneho slovenska.jpg
Jazdu v podobných vozidlách si do konca roku 2023 budú môcť naplno vychutnať aj cestujúci východného Slovenska. Foto: ZSSK

Na trati medzi Margecanmi a Nálepkovom budú od 16. januára opäť premávať ranné vlakové spoje, ktoré umožnia cestujúcim dopravu do práce. Železničná spoločnosť Slovensko a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky posilňujú dopravu v celej Hnileckej doline až po Dobšinskú ľadovú jaskyňu.

Výsledok rokovaní

Pridanie vlakov je výsledkom pracovných rokovaní IDS Východ, interpelácie predsedu Dopravnej komisie Košického samosprávneho kraja (KSK) a listu predsedu Košického samosprávneho kraja adresovaného ministrovi dopravy. Informoval o tom hovorca KSK Michal Hudák.

„Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dosiahnuť úpravu grafikonu, ktorá výrazne pomôže obyvateľom Hnileckej doliny. Ide najmä o zamestnancov, ktorí pracujú v priemyselných parkoch v Košiciach a okolí. Vďaka spoločnému úsiliu všetkých zainteresovaných sa východniari z okresu Gelnica nemusia obávať o to, ako sa dostanú za svojimi povinnosťami. Po aktivite za zachovanie zastavovania rýchlikov v Margecanoch, za ktoré sme bojovali v jeseni minulého roka, je to ďalší pozitívny výsledok našej práce pre túto oblasť Košického kraja. Verím, že novo zavedené vlaky budú dobrou, rýchlou a najmä udržateľnou voľbou pri preprave východniarov,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

O ktoré vlaky ide?

Od pondelka 16. januára dôjde k zavedeniu všetkých vlakov s označením „ide odo dňa vyhlásenia“ v úseku Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Dobšinská ľadová jaskyňa.

Konkrétne ide o vlaky Os 7461, Nálepkovo 3:02 – Margecany 3:53 a Os 7400, Margecany 4:07 – Nálepkovo 4:54, ktoré bude premávať denne a vlaky Os 7456, Nálepkovo 5:08 – Dobšinská Ľadová Jaskyňa 5:51 a Os 7457, Dobšinská Ľadová Jaskyňa 18:18 – Nálepkovo 19:00, ktoré budú premávať v pracovné dni.

Všetky zmeny aj nové spojenia cestujúci nájdu na webovej stránke www.cp.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav Trnka
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRZSSK Železničná spoločnosť Slovensko