Otvorili preložku cesty Macov - Blatná na Ostrove, vodiči už nemusia rátať s obmedzeniami (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Arpad Ersek
Otvorili nový úsek cesty tretej triedy Macov - Blatná na Ostrove v okrese Dunajská Streda. Preložka v dĺžke takmer 458 metrov nahradila prerušenú existujúcu cestu III/1383 pre výstavbu úseku rýchlostnej cesty R7 Dunajská Lužná - Holice. 27. január 2020 Foto: www.facebook.com

V pondelok otvorili nový úsek cesty tretej triedy Macov – Blatná na Ostrove v okrese Dunajská Streda. Preložka v dĺžke takmer 458 metrov nahradila prerušenú existujúcu cestu III/1383 pre výstavbu úseku rýchlostnej cesty R7 Dunajská Lužná – Holice.

Vodiči už nemusia počítať s dopravnými obmedzeniami medzi obcami Blatná na Ostrove – Holice, informovalo v pondelok Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) v tlačovej správe. Preložka cesty je súčasťou PPP projektu na výstavbu a prevádzku diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy.

Pracuje sa aj na úsekoch od Ketelca po Holice

„Som rád, že otvárame ďalšiu dopravnú stavbu na trase rýchlostnej cesty R7. Verím, že aj keď ide o krátky cestný úsek, zjednoduší cestovanie ľuďom a uľahčí im dochádzanie za povinnosťami, či zábavou,“ povedal pri otvorení preložky cesty minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd).

„Na úsekoch R7 od Ketelca po Holice sa intenzívne pracuje. Tieto by mali byť otvorené ako prvé,“ uviedol Érsek. Preložka cesty na začiatku úseku vedie v priamej trase existujúcej asfaltovej cesty III/1383, ktorá vedie cez obec Macov. Ďalej trasa pokračuje priamym úsekom ponad R7 mostným objektom.

Spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o., hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v okolí hlavného mesta, má v úvodných mesiacoch tohto roka odovzdať do užívania dva z troch úsekov R7 medzi križovatkou Ketelec a obcou Holice v dĺžke 24 kilometrov.

Dokončené na jeseň 2020

Spolu s nimi plánuje odovzdať do užívania cestu medzi Ketelcom, kde sa budú križovať D4 a R7, a Rovinkou.

Zhotoviteľ úsekov diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy v celkovej dĺžke 59 kilometrov v rámci PPP projektu predpokladá neskôr počas roka 2020 ukončiť aj časť D4 z Ketelca po bratislavskú mestskú časť Rača.

Úseky R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec a začiatok úseku D4 Bratislava, Jarovce – Ketelec (križovatka D4 a R7) s dunajským súmostím skončia pravdepodobne neskôr. Pôvodne mali byť všetky úseky R7 a D4 hotové na jar, resp. jeseň 2020.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Árpád Érsek
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR