Oprava cesty medzi Tatranskými Matliarmi po križovatku s cestou I/66 sa blíži do finále

Tatry, cesta
Tento článok pre vás načítala AI.

Stavebné práce na úseku Tatranské Matliare – križovatka s cestou I/66, ktoré sa začali v druhej polovici minulého roka v rámci obnovy Cesty slobody, sa blížia ku koncu.

Celková aktuálna vecná prestavanosť viac ako šesť kilometrov dlhého úseku je 90 percent. Informovala o tom v pondelok Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja na sociálnej sieti.

Pokračujú dokončovacie práce

Zhotoviteľ od začiatku prác podľa krajských cestárov vymenil obrusnú aj ložnú vrstvu vozovky, opravil nerovnosti, zrekonštruoval osem priepustov a vydláždil cestné priekopy.

„Aktuálne pokračujú dokončovacie práce na doplnení nových bezpečnostných zariadení, teda oceľových zvodidiel, úprava krajníc, čistenie cestných priekop, rekonštrukcie vjazdov a piatich mostných objektoch,“ konkretizovali.

Po dokončení spomínaných prác sa zhotoviteľ pustí do rekonštrukcie cestných ostrovčekov v križovatke ciest II/537 a I/66, a realizácie zvislého a vodorovného dopravného značenia.

Projekt za 42 miliónov eur

S prácami na ceste spájajúcej časti Vysokých Tatier od Podbanského po Tatranskú Kotlinu začali pred rokom.

Projekt za 42 miliónov eur zahŕňa okrem úpravy vozovky aj opravu 26 mostov, vybudovanie štyroch odpočívadiel, jednej poloestakády, oporných a zárubných múrov.

Šesť zo siedmich úsekov by sa malo podariť zrealizovať v tomto roku. V budúcom roku má zhotoviteľ ešte dokončiť práce na oporných múroch a štyroch mostoch, pričom celkové ukončenie projektu je naplánované na september 2024.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja