Nerudova ulica v Trnave bude pre výstavbu križovatky uzavretá, ovplyvní to aj cestovný poriadok MHD

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
cesta, výstavba
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V Trnave bude od 2. apríla až do 31. mája pre výstavbu kruhovej križovatky uzavretá cesta na Nerudovej ulici. Obchádzková trasa povedie cez Bratislavskú ulicu, ulicu Gábora Steinera, Zelenečskú ulicu a ulicu Maxima Gorkého.

Nákladná doprava bude odklonená na ulicu 9. mája. Informovala o tom trnavská radnica s tým, že dopravu bude usmerňovať dopravné značenie. Novú kruhovú križovatku stavia súkromný investor, bude slúžiť na pripojenie budúcej obchodnej zóny s predajňou Kaufland.

Náhrada za chýbajúci obchvat

Nerudova ulica spolu s Golianovou nahrádza chýbajúci južný obchvat mesta. Poslanec mestskej časti Trnava – juh Rastislav Mráz v súvislosti s jej uzatvorením upozornil na to, že Národná diaľničná spoločnosť má v priebehu apríla začať s rekonštrukciu diaľničnej križovatky D1 – R1 pri Trnave.

Počas prvej etapy prác bude uzavretý pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. Nákladná doprava smerujúca do Trnavy bude odklonená na cestu I/61, vozidlá budú využívať takisto ulice v štvrti Tulipán. V tejto časti mesta je tak potrebné počítať s väčšou intenzitou dopravy.

Zmena MHD

Uzatvorenie Nerudovej ulice ovplyvní aj mestskú autobusovú dopravu. Autobusová zastávka Nerudova bude dočasne zrušená pre oba smery.

Linky mestskej autobusovej dopravy č. 1, 2, 4 a 5 budú presmerované na obchádzkové trasy, ktoré povedú cez ulice Gábora Steinera a Maxima Gorkého. Pre dotknuté linky MHD bol vypracovaný aj dočasný cestovný poriadok, ktorý bude platný iba počas výstavby okružnej križovatky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Rastislav Mráz
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)