Národná diaľničná spoločnosť má nového riaditeľa Jacka, podľa Doležala musí zefektívniť vnútorné procesy

Národná Národná diaľničná spoločnosť má v pláne spolupracovať s vysokými školami diaľničná spoločnosť
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko.

Generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) sa stal Vladimír Jacko. Výberové konanie sa konalo na pôde Ministerstva dopravy a výstavby SR 8. septembra 2021.

Predsedom predstavenstva NDS bude aj naďalej Juraj Tlapa. Informoval o tom v piatok hovorca ministerstva dopravy Ivan Rudolf.

Prihlásili sa štyria uchádzači

Do výberového konania na post generálneho riaditeľa sa prihlásili štyria uchádzači, pričom sa na ňom zúčastnili dvaja kandidáti.

Za generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti bol zvolený Vladimír Jacko, ktorý pôsobil ako viceprezident U. S. Steel Košice a aj ako splnomocnenec ministra životného prostredia. Je spoluzakladateľom Asociácie priemyselných zväzov i Priemyselnej Bipartity.

Doležal mu zaprial veľa síl

„Novému generálnemu riaditeľovi prajem veľa síl v jeho práci. Jeho hlavnou úlohou bude naštartovať a zefektívniť vnútorné procesy v NDS,“ povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Kompetencie predstavenstva a generálneho riaditeľa sú definované stanovami a internými predpismi spoločnosti, pričom predstavenstvo, ako štatutárny orgán, koná v mene spoločnosti navonok voči tretím stranám a generálny riaditeľ zodpovedá za vnútorné procesy v spoločnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalJuraj TlapaVladimír Jacko
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRNárodná diaľničná spoločnosť (NDS)