Na úseku Lučenec - Lovinobaňa dočasne nahradili vlaky autobusmi, železnice upozorňujú aj na ďalšie výluky

vlak
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Na železničnom traťovom úseku Lučenec – Lovinobaňa sú dočasné obmedzenia v železničnej doprave. Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako správca infraštruktúry tam od 13. do 15. februára dopoludnia vykonávajú rekonštrukčné práce.

Z tohto dôvodu je na uvedenom úseku nahradených autobusovou dopravou šesť vlakov – štyri osobné vlaky Zvolen – Lučenec a späť a dva rýchliky medzi Zvolenom a Košicami.

Prípojné vlaky nemusia čakať

„Predpokladané meškanie vlakov z dôvodov výluky môže byť približne 10 minút,“ informuje Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) na svojom portáli.

„V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ dodal národný vlakový osobný dopravca.

Autobusy za rýchliky zastavujú pred železničnými stanicami v Lučenci a Lovinobani, za osobné vlaky aj pred stanicami v Tomášovciach, Podrečanoch a pred zastávkou Lovinobaňa.

Výluky sú aj na Považí

Výluky spôsobia dočasné odmedzenia do piatka 17. februára aj na strednom Považí. Na traťovom úseku Ladce – Púchov už v pondelok 13. februára cestujúci na zastávkach Dolné Kočkovce, Beluša dopoludnia nastupovali do vlakov, resp. vystupovali z vlakov v smere na Púchov a Ilavu na opačnej strane, vľavo v smere jazdy.

To isté bude podľa vlakového dopravcu platiť na úseku Ilava – Ladce 14. februára na zastávke Košeca. Na úseku Považská Bystrica – Púchov sa pre výluku bude nastupovať a vystupovať na opačnej strane na zastávke Nosice, 15. a 16. februára v smere vlakov na Považskú Bystricu, 16. a 17. februára v smere na Púchov.

ŽSR majú 14. februára tiež dopoludnia realizovať rekonštrukčné práce aj na úseku Kraľovany – Turany. V dôsledku tejto výluky sa bude na železničných zastávkach Šútovo – Ratkovo a Krpeľany vystupovať z vlakov a nastupovať do vlakov v smere do Turian na opačnej strane, vľavo v smere jazdy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republikyZSSK Železničná spoločnosť Slovensko