Na ceste Veľký Meder - Medveďov je poľadovica

Poladovica
Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko

Všetky diaľnice aj cesty na Slovensku sú zjazdné, horské priechody sú v prevádzke

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. Informuje o tom Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Na strednom a východnom Slovensku sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre. Na cestách nižších kategórií do štyroch až piatich centimetrov.

Miestami zľadovatený sneh hrúbky jeden až tri centimetre je na ceste II/517 Malé Lednice – Rajec, II/526 Klenovec – Rákošská Baňa a na cestách III. tried v obvodoch Turčianske Teplice, Martin a Topoľčany.

Priechody zjazdné, na vozovke niektorých je utlačený sneh

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý.

Na HP Čertovica, Besník, Látky-Prašivá, Chorepa, Veľké Pole, Súľová, Grajnár, Fačkov, Huty, Príslop, Vernár, Podspády a Pusté Pole je na vozovke kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky jeden až dva centimetre.

Na HP Vrchslatina, Cukmantel a Herlianske sedlo je čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh hrúbky štyri až päť centimetrov.

Na HP Zbojská je na vozovke zľadovatený sneh hrúbky dva centimetre.

||
Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.

Upozornenia pre vodičov

Na ceste I/13 Veľký Meder – Medveďov je poľadovica.

Hmla s dohľadnosťou do 50 m je v lokalitách Košice, Nitra a Vráble, do 100 m v lokalitách Zvolen, Detva, Žiar nad Hronom, Krupina, Púchov, Šurany, Milhosť, Turňa nad Bodvou, Haniska, Východná, Podtureň a Dovalovo.

Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 t sú potrebné na ceste II/558 Stakčín – Ulič, na cestách III. triedy v obvode Stakčín a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom