Mosty na cestách prvej triedy v Banskobystrickom kraji zmodernizujú Inžinierske stavby

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

Slovenská správa ciest zaplatí za druhú fázu modernizácie a rekonštrukcie mostov na cestách prvej triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji 1,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Slovenská správa ciest (SSC) vybrala za zhotoviteľa druhej fázy modernizácie a rekonštrukcie mostov na cestách prvej triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji spoločnosť Inžinierske stavby, a. s., Košice. Tá sa zaviazala práce vykonať za zmluvnú cenu zhruba 1,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,92 mil. eur vrátane dane). Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania, ponuku predložilo jedenásť uchádzačov.

Druhá fáza modernizácie sa týka siedmich mostov

Výzva na predkladanie ponúk bola zverejnená vlani v auguste, predpokladaná cena prác bola 2,19 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,62 mil. eur s daňou). Modernizácia v druhej fáze sa týka siedmich mostov na cestách I/51, I/66 a I/72. Cestári budú investíciu financovať s využitím peňazí Európskej únie a štátneho rozpočtu z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Práce na jednotlivých mostoch majú trvať 61, 122, 153 a 183 dní.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

nvestičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest