Most v Radoli je tak trochu zakliaty, tvrdí Doležal. Dlhoočakávaná rekonštrukcia by sa mala spustiť čoskoro

Andrej Doležal
Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Dlhoočakávaná rekonštrukcia mosta na ceste I/11 v Radoli (okres Kysucké Nové Mesto) by sa mala začať v najbližších týždňoch. Ako v tlačovej správe informovalo ministerstvo dopravy a výstavby, Slovenská správa ciest (SSC) už ukončila opakované verejné obstarávanie a most za takmer 754-tisíc eur bez DPH opraví spoločnost Strabag.

Rekonštrukcia sa podľa pôvodných plánov mala začať v apríli, avšak zhotoviteľ nenastúpil na stavbu, a tak SSC musela tender zopakovať. „Most v Radoli je tak trochu zakliaty, ale verím, že tentokrát s jeho opravou nebudú žiadne problémy. Jeho rekonštrukcia je už nevyhnutná, je v kategórii 6, teda len jeden stupeň od toho, aby sme ho museli zatvoriť,“ uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

Náročná oprava sa na vyťaženej ceste bude robiť za plnej premávky. „Cez most denne prejde viac ako 20-tisíc vozidiel, a tak by nám akékoľvek výrazné zásahy do premávky na tomto úseku mohli spôsobiť veľké komplikácie. Doprava cez most bude možná aj počas opráv, hoci istým obmedzeniam sa nevyhneme,“ dodal poradca ministra dopravy pre región Kysuce Jozef Mozol.

Zmluva SSC so zhotoviteľom je už zverejnená, v jej zmysle by tak stavbári mali prevziať stavenisko do štrnástich dní. Rekonštrukčné práce na moste sú naplánované na osem mesiacov mimo zimného obdobia, kedy budú prerušené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalJozef Mozol
Firmy a inštitúcie MDV Ministerstvo dopravy a výstavby SRSSC Slovenská správa ciestStrabag