Most v Podvaží uzavrú pre rekonštrukciu po Veľkej noci, vodičom sa predĺži cestovanie do Bytče či Žiliny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Most na Považí

Najbližších šesť mesiacov bude premávka na ceste II/507 z Považskej Bystrice do Bytče výrazne obmedzená. Dôvodom je rekonštrukcia mosta ponad Vážsky kanál v považskobystrickej mestskej časti Podvažie. Ako informovala Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, most pre dopravu úplne uzatvoria 6. apríla.

Most v Podvaží začali opravovať vlani pri zachovaní premávky v polovičnom profile, pre komplikácie so statikou bola stavba pozastavená. Následná úprava projektovej dokumentácie zmenila technologický postup prác a tie si vyžiadajú úplné uzatvorenie mosta na minimálne šesť mesiacov.

Rekonštrukcia sa týka nosnej konštrukcie mosta, spodnej stavby, príslušenstva a bezpečnostných zariadení na moste. „V rámci nej budú vybúrané všetky poškodené časti mostného objektu, nahradia ich nové konštrukcie. Súčasťou prác bude aj zosilnenie nosnej konštrukcie mosta vybudovaním novej spriahajúcej dosky a dodatočného voľného predpätia. Nosná konštrukcia bude podopretá doplneným spevňujúcim oceľovým nosníkom. Poškodenú asfaltovú vrstvu nahradí nová,“ priblížila rozsah prác Kukučková s tým, že na moste osadia aj nové bezpečnostné zvodidlá.

Most mali pôvodne uzavrieť už 1. apríla, na základe vyjadrenia zhotoviteľa sa tak stane až po Veľkej noci. Cestovanie smerom do Bytče či Žiliny sa výrazne predĺži predovšetkým obyvateľom Papradnianskej doliny. „Obchádzkové trasy vedú po cestách II/517, I/61 a I/10, vyznačené budú dočasným dopravným značením. Za vzniknuté dopravné obmedzenia sa cestujúcej verejnosti ospravedlňujeme, rekonštrukcia tohto mosta je však nevyhnutná a po jej realizácii sa zvýši bezpečnosť cestovania v tomto úseku,“ dodala Kukučková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Kukučková
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)