MH Manažment vyhlásila súťaž na odpredaj podielov vo viacerých SADkách, rozhoduje najvyššia ponuka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAD Prievidza

Spoločnosť MH Manažment, a.s. vyhlásila v stredu, 8. septembra verejnú súťaž na odpredaj svojich menšinových podielov v troch spoločnostiach autobusovej dopravy. Ide o SAD Prievidza, SAD Humenné a SAD Dunajská Streda.

Ako informovala marketingová manažérka spoločnosti Denisa Rumanová, štát vlastní prostredníctvom MH manažmentu v SADkách menšinové podiely, v SAD Prievidza 39,66 percenta, v SAD Humenné 32,98 percenta a v SAD Dunajská Streda 32,79 percenta.

Dvojkolová súťaž

„Za danej situácie sú možnosti štátu ovplyvňovať strategické a prevádzkové rozhodnutia príslušných spoločností limitované. Rozhodnutie o odpredaji je v súlade so schválenou stratégiou MH Manažmentu odobrenou Ministerstvom hospodárstva SR,“ dodala Rumanová.

Predaj bude prebiehať formou dvojkolovej verejnej súťaže, kombináciou ponukového konania a následnej elektronickej aukcie. Jediným hodnotiacim kritériom bude najvyššia ponúknutá cena. Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 29. októbra tohto roka.

Podiely vo viacerých podnikoch

Celkovo štátna firma disponuje podielmi v 17 podnikoch SAD. Jej zámerom je podľa informácií, ktoré poskytla agentúre SITA ešte koncom júla, postupne odpredať všetky. MH Manažment je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku.

Jeho 100-percentným akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR. Hlavnou úlohou firmy je spravovanie majetkových podielov štátu v 46 podnikoch. Patria sem napríklad 100-percentné podiely v spoločnostiach Dlhopis o.s.p., Poliklinika Tehelná v Bratislave a teplárenské podniky v Bratislave, Košiciach, Martine, Trnave, Zvolene a v Žiline, viac ako 80-percentný podiel v kúpeľoch Sliač, 75-percentný podiel v Burze cenných papierov a menej ako 50 percent podielov v sedemnástich podnikoch SAD.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRSAD Dunajská StredaSAD HumennéSAD Prievidza