Ľudia z okolia Nitry sa konečne dočkali lepších spojov, viaceré regionálne vlaky pôjdu inak

Vlaková stanica v Nitre
Vlaková stanica v Nitre. Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

Pravidelná druhá zmena cestovného poriadku na železniciach s platnosťou od nedele 11. júna sa okrem diaľkových vlakov týka aj regionálnej a prímestskej dopravy. Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) v tejto súvislosti avizovala na západnom Slovensku zlepšenie prepravy pre obce v okolí Nitry.

Leopoldov – Nitra

Osobné vlaky z Leopoldova s odchodom o 4:19 do Nitry s príchodom o 5:09 a opačne z Nitry s odchodom o 21:17 do Leopoldova s príchodom o 22:07 budú premávať denne.

„Návoz posledným vlakom z Nitry do Leopoldova bude zabezpečený aj v sobotu a návoz s prvým vlakom z Leopoldova do Nitry bude zabezpečený aj v nedeľu,“ riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Trnava – Nitra

Posledný vlak REX Trnava 21:07 – Nitra 21:54 bude zrušený a miesto neho bude zavedený osobný vlak Trnava 21:07 – Nitra 22:13.

„Bude zastavovať na každej zastávke na tomto úseku okrem Brestovian, aby posledný spoj z Trnavy obslúžil všetky nácestné stanice,“ vysvetlil hovorca národného vlakového dopravcu.

Nový vlak na linke Nové Zámky – Levice

V Šuranoch vznikne spojenie zo Zlatých Moraviec a späť na rýchliky smerom na Bratislavu a na osobné vlaky na Nové Zámky, a to pred poludním aj v pracovných dňoch.

Vlak Nové Zámky 17:03 – Levice 18:33 bude jazdiť v pondelok až sobotu, nepôjde v sviatky 5. júla, 29. augusta, 1. novembra. Nový vlak na tejto linke bude v ten istý čas prepravovať cestujúcich v nedeľu a v uvedené tri sviatky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko