Letisko v Poprade ponúkne novinku, spod Tatier sa bude lietať už aj do Afriky

Letisko Poprad - Tatry
Foto: Poprad-Tatry International Airport, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

 Letisko v Poprade ponúkne počas budúceho leta novinku, spod Tatier sa bude lietať do Tuniska. Informovalo o tom letisko na sociálnej sieti s tým, že doteraz sa do Afriky z Popradu ešte nelietalo.

Prvé lietadlo s dovolenkujúcimi by malo odletieť z Popradu už 5. júna. Samozrejmosťou v rámci letných charterových liniek bude aj letecké spojenie s tureckou Antalyou.

V rámci pravidelných liniek sa z Popradu dlhodobo lieta do Londýna. K leteckému spojeniu s Lutonom od Wizz Airu od novembra pribudli lety aj na letisko Stansted, ktoré prevádzkuje nízkonákladový dopravca Ryanair.

Riaditeľ letiska Ján Pitoňák v októbri zároveň avizoval, že popradské letisko plánuje otvoriť diskusiu o ďalšej leteckej linke v smere na írsky Dublin.

Letisko Poprad – Tatry sa nachádza v nadmorskej výške 718 metrov a patrí k najvyššie položeným letiskám pre prepravné lietadlá v strednej Európe. Situované je približne 200 metrov od diaľničného uzla, spájajúceho mesto Poprad s Vysokými a Nízkymi Tatrami. V tomto roku si pripomína 85. výročie svojho fungovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Pitoňák
Firmy a inštitúcie Letisko Poprad-TatryRyanairWizz Air