Letisko M. R. Štefánika ponúka počas letnej sezóny o viac ako 300 parkovacích miest navyše

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko M. R. Štefánika, Bratislavské letisko
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislavské Letisko M. R. Štefánika rozšírilo počas letnej sezóny svoje parkovacie kapacity pre verejnosť. Okrem parkovísk P1 a P2 pred budovou letiska, otvorilo pre cestujúcich aj parkovisko P3, vzdialené od terminálu 1,5 kilometra. Informuje o tom hovorkyňa letiska Veronika Demovičová.

Online rezervácia

Počas letnej sezóny je tak pre verejnosť k dispozícii o 338 viac parkovacích miest viac. Cestujúcich navyše k budove letiska bezplatne prepraví letiskový mikrobus.

„V období od júna do konca septembra zaznamenávame zvýšený záujem cestujúcej verejnosti o parkovacie miesta na letisku v Bratislave. Počas leta preto ponúkame cestujúcim aj možnosť zaparkovať na parkovisku P3, ktoré sa nachádza tri minúty jazdy od letiska, návštevníkom následne zabezpečíme odvoz,“ uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Dušan Novota. Parkovacie miesta si na všetkých troch parkoviskách môžu cestujúci rezervovať online.

Osemmiestny mikrobus

Návštevníci po zaparkovaní na parkovisku P3 kontaktujú vodiča na telefónnom čísle +421 903 414 426.

„Následne vodič osemmiestneho mikrobusu vyzdvihne cestujúcich a ich batožiny z parkoviska P3 a odvezie ich priamo k odletovej hale, po prílete odvezie cestujúcich späť na parkovisko,“ dodáva hovorkyňa.

Letisko M. R. Štefánika disponuje tromi parkoviskami pre verejnosť. Parkovisko P1 s kapacitou 106 parkovacích miest slúži na krátkodobé parkovanie počas dňa, umožňuje naloženie a vyloženie cestujúcich do 15 minút zdarma a poskytuje aj hodinu parkovania zdarma pre držiteľov preukazu ŤZP.

Parkovisko P2 ponúka 670 parkovacích miest pre dlhodobé zaparkovanie áut dovolenkárov. Cenovo výhodnejšie parkovisko P3 má kapacitu 338 miest a zvýšilo celkovú kapacitu parkovísk pre verejnosť na 1 114 miest.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan NovotaVeronika Demovičová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika