Letisko Bratislava varuje pred podvodníkmi, prostredníctvom falošných profilov ponúkajú na predaj stratenú batožinu

Letisko M. R. Štefánika, Bratislavské letisko
Tento článok pre vás načítala AI.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave opakovane upozorňuje na falošné profily letiska, napríklad s názvami Bratislava Airport a Bratislava Terminal A.

Predaj stratenej batožiny

Na týchto nepravých profiloch na sociálnej sieti Facebook ponúkajú predaj stratenej batožiny za symbolické ceny. Bratislavské letisko v stredu informovalo, že nemá nič spoločné s uvedenými falošnými profilmi, ani s podvodnými ponukami, informáciami a súťažami uverejnenými na týchto stránkach.

Letisková spoločnosť potvrdila, že v žiadnom prípade nepredáva batožiny ani iné predmety, ktoré cestujúci zabudli alebo stratili v priestoroch letiska. Na takéto predaje batožín ani nemá oprávnenie.

Jediný pravý profil letiska

„Užívateľov sociálnych médií, ako aj na webovej stránke letiska upozorňujeme, aby boli v prípade takýchto ponúk obozretní, prípadne si preverili pravosť ponúk telefonicky alebo emailom na našej informačnej službe, ktorá je k dispozícii 24 hodín denne,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová. Letisko v tomto prípade zvažuje aj právne kroky.

„Podľa našich informácii, podobné falošné profily na sociálnych sieťach sa vyskytujú na stránkach profilov letísk po celej Európe. Každé nahlásenie takéhoto falošného profilu pomôže k jeho zablokovaniu,“ poznamenala Tóthová.

Ako dodala, jedinou oficiálnou stránkou Letiska M. R. Štefánika na sociálnej sieti Facebook je profil s názvom Letisko Bratislava / Airport Bratislava.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Tóthová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. Štefánika