EasyJet pre brexit otvára základňu vo Viedni

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet za svoj účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala zisk pred zdanením v sume 408 miliónov libier. Foto: SITA/AP.

Základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste firma otvorí bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ.

LONDÝN 14. júla (SITA, AP) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila, že otvára svoju základňu vo Viedni, aby sa pripravila na potenciálne vplyvy brexitu. Spoločnosť v piatok uviedla, že základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste otvorí „bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ“.

Prepravca zvýši počet miest vo Viedni, väčšinu prevádzky zostane v Británii

Nová základňa leteckej firmy easyJet v Európe sa bude rozvíjať popri existujúcich základniach vo Švajčiarsku a vo Veľkej Británii, aby vytvorila „paneurópsku leteckú skupinu“.

EasyJet má už v súčasnosti personál vo Viedni a počet pracovných miest v rakúskom hlavnom meste zvýši. Nebude však do Viedne presúvať nijaké pracovné miesta z Veľkej Británie, kde naďalej bude väčšina prevádzky firmy

Prepravca easyJet uviedol, že nová základňa bude chrániť jeho práva na lietanie v Európe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie EasyJet