Dopravný podnik Bratislava vypraví cez víkend do mesta tri historické linky, opäť sa zapojí do mestských dní

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dopravný podnik Bratislava
Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa aj tento rok zapája do Bratislavských mestských dní (BMD).

Ako informuje hovorca DPB Jozef Vozár, návštevníkom ponúkne pohľad do zákulisia fungovania Depa Hroboňova, kde parkujú trolejbusy a elektrobusy. Cez víkend tiež vypraví do mesta historické autobusy, trolejbusy a električky. Jazda nimi bude bezplatná.

Návštevníci budú mať možnosť preskúmať najnovšie trolejbusy a detailne sa s nimi oboznámiť.

Budú tiež lákať na prácu vodiča

„Na odstavnej ploche budú vystavení zástupcovia všetkých troch nových typov hybridných trolejbusov, ktoré DPB nedávno zaradil do premávky vrátane unikátneho megatrolejbusu,“ priblížil hovorca.

Vystavené budú aj historické trolejbusy FBW Tr51 – Tüscher – Oerlikon, Škoda 9 Tr a Škoda Sanos S 200. Návštevníci budú mať tiež možnosť zažiť prejazd umývacou linkou a pozrieť si ukážky natrolejovania.

Okrem technických atrakcií budú mať príležitosť zapojiť sa do diskusií o práci vodiča a dozvedieť sa všetko o tejto práci. Pre záujemcov o prácu vodiča bude v depe tiež náborový stánok DPB.

„Pre najmenších návštevníkov budú počas celého dňa k dispozícii tvorivé dielne a počas podujatia DPB otvorí aj Šoto-Shop, v ktorom sme pripravili zaujímavé novinky,“ dodal hovorca. Brány Depa Hroboňova budú otvorené v sobotu 20. apríla od 10:00 do 17:00.

Okružná trasa električkou

Počas víkendových BMD zároveň vypravia do mesta historické vozidlá na tri linky. Trolejbusová linka H bude ponúkať spojenie centra mesta a Depa Hroboňova na trase Rajská – Špitálska – Kollárovo nám. – Hodžovo nám. – Hrad – Červený kríž – Búdková – Depo Hroboňova.

Električková linka A bude premávať okružnou trasou cez centrum mesta: Jesenského – Centrum – Americké nám. – Blumentál – Vysoká – Kapucínska – Chatam Sófer – Most SNP – Jesenského.

Autobusová linka M bude premávať po okružnej trase Nové SND – Most Apollo – Einsteinova – Viedenská cesta – Krasovského – Most SNP – Šafárikovo nám. – Malá scéna – Nové SND.

V sobotu zároveň privíta rušňové depo Bratislava východ prvých návštevníkov v tomto roku a DPB ako partner podujatia Prvý parný deň vypraví mimoriadnu linku R na trase Detvianska – Východné.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef Vozár
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik Bratislava