Dopravné obmedzenia v Košiciach sa začnú už dva dni pred hokejovým šampionátom

Steel Aréna
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Majstrovstva sveta budú v Košiciach od 10.- 23. mája

Košičania aj návštevníci mesta sa musia v súvislosti s hokejovými majstrovstvami sveta pripraviť na dopravné obmedzenia. Tie sa začnú už dva dni pred šampionátom 8. mája uzavretím Kukučínovej ulice. Bude tam vytvorená pešia zóna pre vstup a výstup z fanzóny.

Nerudova ulica bude uzavretá od 9. mája a vstup bude povolený iba rezidentom. Počas celých majstrovstiev uzatvoria štyri hodiny pred každým hokejovým stretnutím Žižkovu a Jánošíkovu ulicu. Hodinu pred zápasom zavrú aj Štúrovu ulicu, informovala riaditeľka lokálneho organizačného výboru 2019 IIHF MS Košice Aneta Büdi.

Táto uzávierka sa nebude týkať autobusov MHD, SAD ani električiek, aby sme návštevníkom zabezpečili čo najrýchlejší a najbezpečnejší príjazd na podujatie,“ spresnil riaditeľ Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice Rastislav Plavčan.

Ako uviedla riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS Michaela Grendelová, dopravné obmedzenia na Štúrovej ulici začnú platiť od 15:00 v dňoch, keď sa hrajú dva zápasy. V dňoch s tromi zápasmi ulicu uzatvoria od 11:00.

1300 parkovacích miest

Na území mesta bude v spolupráci s obchodnými centrami a podnikateľmi zriadených sedem záchytných parkovísk. Budú sa nachádzať v blízkosti hlavných dopravných ťahov na príjazdoch do mesta z troch smerov. V smere od Prešova, od Rožňavy a zo smeru Milhosť, Kechnec, Seňa do Košíc.

Celkovo je na záchytných parkoviskách vytvorených takmer 1 300 parkovacích miest.

K dispozícii bude aj desať parkovacích miest pre autobusy, a to na Popradskej ulici. Mesto na každom záchytnom parkovisku zriadi “infopoint“, na ktorom budú brigádnici informovať vodičov a návštevníkov o možnostiach prepravy mestskou hromadnou dopravou do Steel arény. Informoval o tom vedúci referátu dopravy mesta Košice Juraj Cichanský.

|||
Električka v Košiciach. Foto SITA/Jozef Jarošík.

Vstupenka poslúži ako lístok na MHD

Majiteľ vstupenky môže v deň konania zápasu využiť mestskú hromadnú dopravu zadarmo,“ informoval riaditeľ riadenia dopravy Dopravného podniku mesta Košice Roman Danko.

Ako ďalej uviedol, mesto posilní hromadnú dopravu na trasách, na ktorých sa počíta so zvýšeným náporom domácich aj návštevníkov mesta. Ide o trasy zo záchytných parkovísk pri obchodných centrách v okrajových častiach mesta do centra k Steel aréne.

Posilnené spoje budú označené logom šampionátu. Na záchytných parkoviskách budú brigádnici navigovať návštevníkov na autobusové a električkové zastávky týchto spojov.

V prípade neočakávaného nárastu počtu cestujúcich sú autobusoví dopravcovia pripravení na posilnenie vybraných autobusových spojov.

V uliciach bude viac policajtov

V čase konania podujatia bude v službe každý deň o 50 príslušníkov MsP viac ako obvykle. Mesto plánuje nainštalovať 30 nových kamier a taktiež bude zvýšený výkon služby a ochrany verejného poriadku v okolí Steel arény, fanzóny v Kulturparku a v miestach ubytovania účastníkov a fanúšikov, informoval zástupca náčelníka Mestskej polície Košice Slavomír Pavelčák.

Majstrovstva sveta sa uskutočnia v Košiciach od 10.- 23. mája. Fanzóna v Kulturparku ale bude k dispozícii fanúšikom aj počas semifinálových a finálových zápasov, ktoré sa už budú konať v Bratislave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom