Dachser chce vymeniť pozemnú manipulačnú techniku v Európe do konca roka 2022

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dachser_baterie.jpg
Foto: Dachser
Poskytovateľ logistických služieb plánuje zaviesť novú techniku na energeticky úsporné lítium-iónové batérie.

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser, pôsobiaci aj na Slovensku, chce do konca roka 2022 nahradiť všetku svoju pozemnú manipulačnú techniku v Európe, ktorá má približne šesťtisíc kusov, technikou na energeticky úsporné lítium-iónové batérie. Tie majú oproti bežným kyselinovým oloveným batériám trikrát dlhšiu životnosť. A tiež výrazne kratšie nabíjacie časy.

To zvyšuje flexibilitu ich použitia a odpadáva nutnosť špeciálnych nabíjacích priestorov. Takto vytvorené miesto v prekládkovej hale môže byť využité pre manipuláciu s nákladom.

Ekológia aj zvyšovanie kvality služieb

Ako spoločnosť vo štvrtok informovala agentúru SITA v tlačovej správe, plánovaná zmena prispieva aj k udržateľnosti životného prostredia.

„Dachser priebežne investuje do moderných logistických priestorov a vybavenia a v konečnom dôsledku tým tiež zvyšuje kvalitu svojich služieb,“ povedal prevádzkový riaditeľ divízie cestnej logistiky v spoločnosti Dachser Michael Schilling.

Tento modernizačný projekt je podľa neho príkladom toho, ako môžu ísť profitabilita a udržateľnosť ruka v ruke a byť na úžitok aj zákazníkom.

Prejdú postupne

Prechod na nové technológie v pobočkách pozemnej logistiky Dachseru v Európe bude postupný. S oboma technológiami nebudú pracovať zároveň.

Lítium-iónové technológie už spoločnosť zaviedla na pobočkách v Radeburgu a Erlensee v Nemecku. Nasledovať budú nové stavby a prístavby, ako napríklad na pobočkách vo Freiburgu či v Mníchove, kde sa už vopred počíta s potrebnou elektrickou infraštruktúrou.

Dachser plánuje zvýšiť úžitkovosť manipulačnej techniky menšími, lepšie manévrovateľnými vozidlami s nižšou hmotnosťou.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať