Bratislavské letisko má novú charterovú linku. Poteší milovníkov histórie, pláží aj púšte

Bratislavské letisko
Tento článok pre vás načítala AI.

Cestujúci z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave môžu využívať priame lety na novej charterovej linke do exotického Bahrajnu.

Sezónne letecké spojenie do ostrovného kráľovstva v Perzskom zálive odštartovali v pondelok, fungovať bude do decembra tohto roka a potom znovu od marca do júna budúceho roka.

Snažia sa vypočuť Slovákov

Letisková spoločnosť informovala, že let na letisko Muharraq Island, v tesnej blízkosti hlavného mesta Bahrajnu Manama, trvá približne 5 hodín.

Charterové lety pre turistov prevádzkuje letecká spoločnosť Smartwings. Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Dušan Keketi uviedol, že cestovná kancelária Hydrotour otvára destinácie, ktoré sú zaujímavé pre Slovákov aj v rámci nadchádzajúcej zimnej sezóny.

Pláže, história aj púšte

„Bahrajn tak dopĺňa viaceré charterové exotické destinácie, do ktorých sa bude dať na jeseň letieť priamo z bratislavského letiska. Záujem o cestovanie je stále citeľný, čo potvrdila aj tohtoročná letná sezóna,“ povedal Keketi.

Pre záujem ľudí o Bahrajn cestovná kancelária pridala druhú sériu letov do tejto destinácie. „V programe letov do Bahrajnu budeme na základe veľkého záujmu pokračovať od marca 2024,“ informoval generálny riaditeľ Hydrotouru Mikuláš Milko.

Bahrajn priťahuje návštevníkov nielen svojimi plážami, ale aj historickými miestami, tradičnými orientálnymi trhmi či púšťou. Ostrovný štát spája s blízkou Saudskou Arábiou most, pričom cesta autom trvá približne hodinu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KeketiMikuláš Milko
Firmy a inštitúcie HydrotourSmartwings