Autodopravcovia opäť hrozia protestami, pri zvyšovaní cien pohonných látok nedostali od štátu ani cent

PROTEST: Autodopravcov za zníženie ceny PHM
Kamión dočasne blokuje prejazd na Rožňavskej ulici v Bratislave počas protestu Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), Bratislava, 14. február 2022. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

 Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) znova hrozí protestmi. Žiada povereného predsedu vlády Eduarda Hegera a Ministerstvo dopravy SR, aby začali okamžite rokovať s cestnými dopravcami o podmienkach v tomto odvetví. Ak ich podľa organizácie malých cestných dopravcov budú ignorovať a rokovanie sa nezačne do 15. marca, sú pripravení ísť opäť do ulíc.

Situácia je veľmi vážna

Situácia v doprave je veľmi vážna, dopravné firmy musia prepúšťať vodičov a znižovať stavy vozidiel,“ oznámila vo štvrtok v stanovisku UNAS.

Cestní dopravcovia zároveň žiadajú, aby sa na zníženie cestných daní pre dopravcov použilo 43 miliónov eur, ktoré sa majú v tomto roku ušetriť na nákladoch z výberu mýta. Pripomenuli, že o zníženie cestných daní, ktoré by im pomohli znížiť náklady, už v minulosti žiadali Ministerstvo financií SR a Úrad vlády SR.

Dopravcovia nedostali ani cent

Počas COVID-19 a pri zvyšovaní cien pohonných látok dopravcovia nedostali do dnešného dňa ani cent,“ tvrdí UNAS.

Nechápeme, že všetky štátne organizácie, samosprávy a vyššie územné celky majú prisľúbené financie na pokrytie svojich pohľadávok, ktoré idú z našich daní,“ upozornila organizácia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMinisterstvo dopravyUNAS Únia autodopravcov Slovenska