Autobusom sa možno dostať k Jadranu denne, letná linka RegioJetu premáva až do Splitu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
RegioJet
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.
Tento článok pre vás načítala AI.

Český dopravca RegioJet od začiatku letnej sezóny prevádzkuje autobusovú linku do Chorvátska už denne. Z Prahy cez Brno a Bratislavu môžu dovolenkári cestovať do viacerých letovísk pri Jadranskom mori od Zadaru po Split.

Takmer vypredané spoje

Okrem nich autobusy zastavujú aj v mestách Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten a Trogir. Spoje na linke Praha – Bratislava – Split sú podľa spoločnosti v prvých júlových týždňoch takmer vypredané.

„Chorvátsko sa teší obrovskej popularite medzi našimi cestujúcimi a záujem o túto linku nás primäl zaviesť dodatočné posilové spoje,” uviedla riaditeľka autobusovej dopravy RegioJet Dita Tomešová.

Predčasná kúpa cestovných lístkov

Pre druhú polovicu sezóny, hlavne v auguste a septembri, odporučila cestujúcim zakúpiť cestovné lístky včas. RegioJet so sídlom v Brne je najväčší čisto český dopravca v diaľkovej a medzinárodnej autobusovej doprave.

Zároveň patrí k najväčším súkromným prevádzkovateľom železničnej a autobusovej dopravy v strednej Európe. Vznikol v roku 2009 ako dcérska spoločnosť Student Agency zakladateľa Radima Jančuru. Od roku 2011 prevádzkuje RegioJet pravidelnú osobnú železničnú dopravu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie RegioJet