Autobus na Kamzík bude počas zimy premávať častejšie, MHD Bratislava predĺži aj vybrané spoje

Linka 144 na Kamzík
Dopravný podnik Bratislava posilní počas zimy viaceré spoje MHD. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravný podnik Bratislava počas zimnej sezóny vypraví linku 144 na Kamzík častejšie. Ako informoval hovorca DPB Martin Chlebovec, zároveň predĺžia aj vybrané spoje zo Záhorskej Bystrice do lokality Bory.

„Od soboty 9. decembra 2023 bude sezónna linka 144 premávať pri priaznivých podmienkach pre zimné športy každý víkend, počas zimných prázdnin aj v pracovné dni,“ uviedol hovorca.

Odchody budú nadväzovať

Nastúpiť na linku 144 je možné na zastávke Koliba, odkiaľ bude každú polhodinu vyrážať k blízkemu parkovisku P+R a následne na Kamzík.

„Odchody zo zastávky Koliba budú vždy nadväzovať na príchod linky 44 a cestujúci budú mať dostatok času na prestup,“ poznamenal Chlebovec.

Keďže je možnosť zimných športov naviazaná na množstvo snehu, informácie o prevádzke linky 144 bude DPB oznamovať každý týždeň na svojom webe www.dpb.sk v sekcii Zmeny a obmedzenia.

Predĺženie trasy linky 36

Ďalšou novinkou od nedele 10. decembra je predĺženie trasy linky 36 zo Záhorskej Bystrice k OC Bory.

„Táto úprava prichádza aj po diskusii s mestskou časťou,“ uviedol Chlebovec s tým, že prioritou mestskej časti bolo priame spojenie s OC Bory a doprava žiakov do Dúbravky.

„Preto sa spoje linky 36 predĺžia nielen k obchodnému centru, ale vo vybraných intervaloch aj do tejto Dúbravky až na Žatevnú, kam prídu ako školská linka Šk16,“ doplnil s tým, že zvyšné spoje budú celodenne končiť svoju trasu na zastávke OC Bory.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Chlebovec
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik Bratislava DPB