Nakazil sa Grigar vírusom Zika? Stanovisko výpravy Slovenska

Jakub Grigar
Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar. Foto: SITA/Ján Slovák

RIO DE JANEIRO 8. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Jakub Grigar nemá žiadne príznaky nakazenia vírusom Zika. V pondelok popoludní o tom prostredníctvom oficiálneho vyjadrenia informovalo vedenie slovenskej výpravy na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

OH 2016

„Vzhľadom na medializované informácie o zdravotných problémoch Jakuba Grigara vedenie slovenskej výpravy po konzultácii s lekárom výpravy Romanom Fanom, ktorý s našimi vodnými slalomármi spolupracuje dlhodobo a dôverne ich pozná, vydáva nasledovné vyjadrenie: ‚Jakub Grigar mal bežné príznaky ochorenia horných dýchacích ciest, ktoré pochádzajú pravdepodobne zo silnej klimatizácie v jedálni olympijskej dediny alebo v autobusoch. Podľa vyjadrenia Romana Fana je však v poriadku, čo ukázali aj jeho kvalitné výkony v oboch kvalifikačných jazdách. Je plne pripravený a schopný v semifinále a v prípade postupu aj vo finále súťaže kajakárov podať maximálny výkon. Nemá žiadne príznaky nakazenia vírusom Zika.‘ „ Vyjadrenie vedenia slovenskej výpravy sprostredkoval jej tlačový atašé Ľubomír Souček.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – štvrtý deň

Grigar obsadil štvrté miesto v nedeľňajšej kvalifikácii K1 mužov. Iba 19-ročný Lipták Grigar v prvom kvalifikačnom kole dosiahol čas 89,16 s, jazdu absolvoval bez trestných sekúnd na 6. mieste a vo svojej olympijskej premiére bol na najlepšej ceste postúpiť do semifinále.

V druhom eliminačnom kole sa potom zlepšeným časom 87,85 aj napriek 2 trestným sekundám vyšvihol na celkovú štvrtú pozíciu a nemal problém s postupom. Do semifinále sa posunula najlepšia pätnástka z 21-členného štartovného poľa. Semifinále a finále disciplíny K1 mužov sa bude konať v stredu 10. augusta o 18.30 h, resp. 20.15 h SELČ.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jakub Grigar