NAKA podnikla razie, súvisia s ekonomickou kriminalitou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Do Váhostavu vtrhla polícia, prišli si pre dokumenty
V budovách stavebnej firmy Váhostav zasahovali v stredu policajti, odniesli si dokumenty. Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala v prípade spoločnosti trestné stíhanie vo veci poškodzovania veriteľa. Bratislava, 22. apríl 2015. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) robia od dnešného rána rozsiahle policajné razie v regióne stredného a západného Slovenska. Agentúru SITA o tom vo vyhlásení informoval hovorca prezidenta Policajného zboru Martin Wäldl.

Kriminalisti podľa neho zaisťujú podklady a materiály pri dokumentovaní rozsiahlej a závažnej trestnej činnosti daňového charakteru páchanej organizovanou skupinou. Viac informácií nechcel pre prebiehajúce vyšetrovanie poskytnúť.

Ako informuje portál Topky.sk, policajti zadržali počas operácie asi 30 ľudí podozrivých z ekonomickej trestnej činnosti. Kriminalisti podľa portálu vyšetrujú zločin daňového podvodu a zločin skrátenia dane a poistného, pričom príkaz na domové prehliadky vydal súd.

„Polícia dokumentuje ekonomickú trestnú činnosť, ktorá súvisí s nadmerným odpočtom DPH, ako aj so skrátením dane a poistného, nitky siahajú aj do zahraničia,“ píšu Topky.sk.

Polícia podľa týchto informácií vnikla do bytových a nebytových priestorov vo viacerých mestách na západnom Slovensku vrátane priestorov kancelárskej budovy na Starej Vajnorskej ulici v Bratislave či televízie INTV, ktorá má o dva dni spustiť vysielanie. Kriminalisti zasahovali aj v obci Hubice v Dunajskostredskom okrese.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR