Podnikateľ Brhel má upravenú väzbu, kolúznu mu súd zrušil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sudca, súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Najvyšší súdu SR u obvineného podnikateľa Jozefa Brhela vypustil dôvod kolúznej väzby a ponechal ho vo väzbe z dôvodu útekovej väzby.

Prípad súvisí s IT zákazkami

Senát 1T najvyššieho súdu tak na utorkovom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku a sám rozhodol. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

ŠTS vzal 5. februára do väzby podnikateľa Jozefa Brhela, ktorý je obvinený pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku. Prípad súvisí s IT zákazkami na finančnej správe.

NAKA zadržala viacerých

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní.

Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa Brhela, ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí. Jozef B. sa na Slovensko vrátil 1. februára a následne sa 2. februára dostavil na výsluch. Polícia ho potom zadržala. Podľa medializovaných informácií musel byť Jozef Brhel hospitalizovaný pre zhoršený zdravotný stav.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe František ImreczeJozef Brhel
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR