Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armády

Rusko, Ukrajina, vojna, útok, utečenci
Ukrajinskí vojaci. Foto: ilustračné, SITA/AP

Poprední ukrajinskí a americkí predstavitelia v sobotu prostredníctvom videokonferencie diskutovali o naliehavých potrebách ukrajinskej armády a o aktuálnej situácii na bojisku.

Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na videokonferencii sa za americkú stranu zúčastnil minister obrany Lloyd Austin, poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan a predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Z ukrajinskej strany bol prítomný hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj, minister obrany Oleksij Reznikov a ďalší vysokopostavení vojenskí velitelia. Na záver sa ku konverzácii pripojil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Informovali sme našich spojencov o aktuálnej situácii na fronte, o bojoch v najnáročnejších oblastiach a o naliehavých potrebách ukrajinskej armády,“ uviedol Jermak. Dodal, že Ukrajina zdôraznila potrebu ďalšej techniky, zbraní, munície a inej pomoci.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrij JermakJake SullivanLloyd AustinMark MilleyOleksij ReznikovValerij ZalužnyjVolodymyr Zelenskyj