Na Moskvu a Kurskú oblasť zaútočili ukrajinské bezpilotné lietadlá

Russia Ukraine War
Tento obrázok vytvorený zo sociálnych médií a poskytnutý Ostorozhno Novosti ukazuje dym valiaci sa nad mestom a veľký požiar v ruskom Pskove 29. augusta 2023. Ruskí predstavitelia obvinili Ukrajinu, že v stredu skoro ráno zaútočila na šesť ruských regiónov. Ide o najväčší útok bezpilotných lietadiel na ruskej pôde, odkedy Moskva pred 18 mesiacmi vyslala vojakov na Ukrajinu. Foto: archívne, SITA(AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajinské bezpilotné lietadlá opäť zaútočili na ruskú metropolu Moskva a Kurskú oblasť hraničiacu z Ukrajinou. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ruských predstaviteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Moskovský starosta Sergej Sobianin uviedol, že protivzdušná obrana zostrelila v noci na piatok bezpilotné lietadlo blížiace sa k hlavnému mestu Ruska. Podľa neho neboli hlásené žiadne obete ani škody.

Medzitým v Kurskej oblasti v piatok v skorých ranných hodinách ukrajinské bezpilotné lietadlo zaútočilo na mesto Kurčatov. Podľa gubernátora oblasti Romana Starovojta dron zasiahol neobytnú budovu a poškodil jej fasádu.

V Moskve museli v dôsledku útoku bezpilotných lietadiel opäť pozastaviť prevádzku tamojších letísk. V piatok ráno boli dočasne obmedzené lety z letísk Vnukovo, Domodedovo a Žukovskij, pričom 14 lietadiel museli presmerovať na iné letiská.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman StarovojtSergej Sobianin