Na galantskom behu padol traťový rekord

Beh zdravia_samsung run prilakal vsetky vekove kategorie.jpg
Beh zdravia_Samsung Run prilákal všetky vekové kategórie. Foto: SAMSUNG

GALANTA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Víťazi a víťazky tradičného podujatia Behu Galantou si po sobotňajšom bežeckom výkone môžu oddýchnuť aj pozeraním svojich obľúbených televíznych programov na nových televízoroch s uhlopriečkami 55 palcov.

Ceny pre víťazov hlavných dvoch kategórií, ako aj pre dvoch vyžrebovaných účastníkov odovzdali spolu s primátorom mesta aj zástupcovia spoločnosti SAMSUNG Electronics Slovakia s.r.o., ktorá bola oficiálnym partnerom podujatia. Názov spoločnosti niesla aj jedna z bežeckých kategórií: Beh zdravia – Samsung Run.

Caroline jebetova korirova vitazka behu galantou v hlavnej kategorii zien na 10 km v novom tratovom rekorde.jpg
Caroline Jebetová Korirová, víťazka Behu Galantou v hlavnej kategórii žien na 10 km v novom traťovom rekorde. Foto: SAMSUNG

„Samsung v Galante sa dlhodobo angažuje v rôznych projektoch v oblasti športu, školstva, kultúry alebo revitalizácie verejných priestorov. Beh Galantou je pre nás a našich zamestnancov bežeckým sviatkom a my sme hrdí, že ho môžeme už niekoľko rokov podporovať a byť jeho súčasťou,“ hovorí Kinam Lee, prezident spoločnosti.

Tradícia organizovania Behu Galantou má úctyhodnú históriu. 862 bežcov sa zúčastnilo už 37. ročníka podujatia, ktoré sa zaradilo medzi top 10 bežeckých podujatí na Slovensku určených pre širokú verejnosť.  Prvýkrát sa bežalo po úradne certifikovanej trati dlhej 10 km, kde dominovali a zvíťazili favorizovaní Keňania Matthew Kosgei s výkonom 32:47 min a Caroline Jebetová Korirová s časom 34:49 min. Caroline dokonca dobehla v novom traťovom rekorde.

Kinam lee prezident galantskeho zavodu v strede v cieli behu zdravia samsung run.jpg
Kinam Lee, prezident galantského závodu (v strede) v cieli Behu zdravia – Samsung Run. Foto: SAMSUNG

Do Behu zdravia – Samsung Run v dĺžke 2,5 km sa zapojili bežci všetkých vekových kategórií. Na štarte nechýbali i celé rodiny či bežci s kočíkmi. Spolu ich na trať v tejto kategórii vyštartovalo 263, z toho niekoľko desiatok bolo zamestnancov galantského závodu.

Aj tento rok Beh Galantou prilákal mnohých fanúšikov do radov divákov, ktorí si toto podujatie každý rok nenechajú ujsť a znovu vytvorili všetkým bežcom úžasnú atmosféru.

Matthew kosgei vitaz behu galantou v hlavnej kategoriimuzov na 10 km.jpg
Matthew Kosgei, víťaz Behu Galantou v hlavnej kategórii mužov na 10 km. Foto: SAMSUNG

Ján Nemašik
hovorca spoločnosti
SAMSUNG Electronics Slovakia s.r.o.
e-mail: nemasik@samsung.com

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung