Muzikálový festival bude niesť meno Jozefa Bednárika

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Jozef Bednárik († 65)
Vo veku 65 rokov zomrel vo štvrtok krátko pred 21:00 v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) významný slovenský režisér Jozef Bednárik. Príčinou úmrtia bolo vážne metabolické a kardinálne zlyhanie. Jozef Bednárik skolaboval v pondelok vo svojom bratislavskom byte. Foto: SITA/Marián Peiger
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) – Muzikálový festival, ktorý sa tento rok v Brusne uskutočnil už po šiesty raz, bude niesť meno svojho zosnulého spoluautora Jozefa Bednárika.

Organizátori sa rozhodli festival premenovať bezprostredne po tom, ako sa verejnosť dozvedela správu o tom, že 65-ročný umelec navždy odišiel.

„Jozef Bednárik sa v roku 2011 sám rozhodol napísať scenár na rok 2012. On sám sa rozhodol pomáhať mi pri Muzikálovom festivale. To najmenej, čo môžeme urobiť je to, že sa odteraz právom bude festival volať Muzikálový festival Jozefa Bednárika,“ povedal organizátor festivalu Ján Kubiš.

Bednárikovou srdcovou záležitosťou bola vraj súťaž Muzikálový talent, kde mal zasadnúť do kresla predsedu poroty.

Tú napokon vyhrala 17-ročná Kristína Vrecková, ktorá okrem vecných cien dostane možnosť vystúpiť na Zlatom koncerte v novembri po boku hviezd ako Helena Vondráčková, Richard Rikkon, Sisa Lelkes Sklovská, Marián Varga, Miroslav Žbirka a ďalší.

V rámci festivalu sa uskutočnilo aj udeľovanie cien Brusnianska Brusnica za prínos k muzikálovej tvorbe. Tú získal Kamil Peteraj a divadlo Nová scéna. Slávny textár si na Bednárika spomenul ako na „človeka rozkvetu“. „Na čo položil svoju ruku, to vždy rozkvitlo. Bol to jeden úžasný človek, ktorý pozdvihol muzikál až ku hviezdam,“ povedal Peteraj.

Tabuľku na Terase slávy v brusnianskych kúpeľoch odhalili organizátori hercovi Mariánovi Slovákovi, ktorý však nemohol zo zdravotných dôvodov prísť osobne. Cenu za Novú scénu prevzal jej umelecký šéf Karol Čálik.

Okrem toho sa v sobotu v komponovanom pásme Narodil sa muzikál, ktorého scenár napísal práve Bednárik, predstavili Ján Jackuliak s manželkou Jitkou, Zuzana Krónerová, Štefan Skrúcaný, Andrea Zimányiová a ďalší. Predstavenie režíroval Nikita Slovák.

Záverečnú bodku za festivalom dal svojím recitálom český spevák Dan Hůlka, ktorý Bednárika považoval za svojho veľkého učiteľa. „Béďo ma ako môj divadelný otec naučil všetko, čo na javisku viem. Spievalo sa mi ťažko, ale on sa tam hore určite pozeral a počúval, preto som zo seba vydal všetko,“ povedal legendárny Dracula.

Agentúru SITA informoval Dodo Mikláš z Access Production.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Helena VondráčkováJán KubišJozef BednárikKamil PeterajMarián VargaMiroslav ŽbirkaŠtefan SkrúcanýZuzana Kronerová