Muzikál Bubliny v betóne spojí činohru, hudbu aj tanec

Bubliny v betóne
Netradičný muzikál o zmysle života. Foto: facebook.com/Longital

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Netradičný muzikál o zmysle života s humorom aj iróniou prinesie 27. a 28. apríla bratislavské divadlo tanca elledanse.

Spoločný projekt hudobnej skupiny Longital a divadiel GUnaGU a elledanse s názvom Bubliny v betóne spája činohru, tanec a hudbu. Sci-fi hra má v sebe poetiku režiséra Viliama Klimáčka, súčasnú choreografiu Šárky Ondrišovej, energiu hudby skupiny Longital a kostýmovú výpravu Renáty Ormandíkovej, informovalo divadlo.

V alternatívnom muzikáli si na scéne Divadla elledanse na Miletičovej 17/B v Bratislave zahrajú známe herecké tváre ako Zuzana Šebová, Tomáš Palonder, Kristína Greppelová / Petra Humeňanská. Diváci uvidia aj Martina Meľa, Michaelu Čillíkovú a Radoslava Piovarčiho.

Čudní ľudia, čudné životy

Longital
Foto: SITA/Michal Burza

Sci-fi inscenácia je postavená na príbehu domov dnešnej Bratislavy. Tie súčasné stoja na miestach zbúraných stavieb. Preto v každom modernom dome môže byť ukrytý aj starý, ktorý tam stál predtým.

Otázkou je, čo sa stane ak sa oba svety pomiešajú, domy sa prebudia a ľudia z minulosti prídu k nám na návštevu, priblížilo príbeh elledanse. Po aprílových premiérach sa muzikál odohrá ešte v limitovanom počte v júni, naplánované sú jeho reprízy 4., 5., 14., 16. a 17. júna, vždy o 20:00.

Autorom a zároveň aj režisérom hry o čudných ľuďoch žijúcich čudné životy je známy dramatik, básnik a zakladateľ divadla GUnaGU Viliam Klimáček. Spoločný projekt bratislavských alternatívnych divadiel elledanse a GUnaGU považuje známy režisér za inovatívne a jediné predstavenie svojho druhu na naše divadelnej scéne.

Iný muzikál s prekvapením

„Herecké výstupy sa prelínajú s muzikálovými číslami aj tanečným divadlom a spolu so živou hudbou skupiny Longital vytvárajú hravý a tajomný svet jedného paneláka, ktorý sa trochu zbláznil,“ cituje tlačová správa k predstaveniu Klimáčka.

Podľa choreografky a umeleckej riaditeľky elledanse Šárky Ondrišovej sú Bubliny v betóne iným muzikálom. „Prepojenie poetík a výrazových prostriedkov divadiel GUnaGU, elledanse a hudobnej skupiny Longital dáva tušiť, o čo asi pôjde, ale dúfam že výsledný tvar bude pre diváka prekvapením,“ avizovala Ondrišová.

Na titule spolu s režisérom Klimáčkom, hercami a spevákmi spolupracovali Darina Abrahámová (dramaturgia), Peter Janků (scéna), Renáta Ormandíková (kostýmy), skupina Longital – Daniel Salontay a Jana Lokšenincová (hudba), Šárka Ondrišová a Rado Piovarči (choreografia).

Podrobnosti o Divadle elledanse a jeho programe možno nájsť na http://elledanse.sk/.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Šebová