Muža z Česka dobili v Londýne na smrť, podozrievajú mladíkov

Vražda
Foto: ilustračné, Thinkstock

LONDÝN/PRAHA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Skupina neznámych mladíkov ubila v noci na štvrtok v Londýne na smrť Čecha, ktorý pracoval pre miestnu cateringovú spoločnosť. K incidentu došlo vo východnej časti britskej metropoly, keď sa 31-ročný muž vracal z baru, kde popíjal s kolegami. Informoval o tom v piatok britský denník The Daily Mirror.

Motívom brutálneho útoku na Čecha Zdeňka M. bola podľa denníka Evening Standard „banálna roztržka“ s tínedžermi v predajni rýchleho občerstvenia Perfect Friend Chicken v ulici East India Dock Road. Polícia po páchateľoch pátra. České ministerstvo zahraničných vecí pre spravodajský server Novinky.cz smrť Čecha v Londýne potvrdilo. Zdeňek M. žil v Spojenom kráľovstve dlhodobo a pracoval ako zástupca vedúceho v cateringovej spoločnosti Harbour & Jones.

„Môžeme potvrdiť úmrtie českého občana v Londýne. Po polnoci v noci na štvrtok sa vracal domov. Z informácií českého veľvyslanectva, ktoré komunikuje s políciou, vyplýva, že sa zrejme stal obeťou pouličnej kriminality. Do súvislosti s nedávnymi útokmi na poľských občanov ambasáda útok nedáva,“ povedala pre Novinky.cz hovorkyňa českej diplomacie Irena Valentová.

„Neviem, o čom sa hádali. Nedošlo tu k žiadnej strkanici ani rane päsťou. Kričali na seba asi desať sekúnd. Ten chlapec mohol mať tak 16 alebo 17 rokov, potom išiel a zavolal kamarátov, ktorí čakali vonku na bicykloch BMX,“ cituje Evening Standard zamestnanca prevádzky rýchleho občerstvenia, kde sa konflikt začal.

„Ten muž bol jednoznačne biznisman, mal oblek na mieru a bol v dobrej nálade. Povedal, že popíjal na párty a vracia sa domov,“ dodal zamestnanec Perfect Friend Chicken. Telo muža potom našiel cyklista o necelých sto metrov ďalej v kaluži krvi. Pokúsil sa mu dať prvú pomoc, ale bolo už neskoro. Skupina mladíkov mu smrteľné zranenia zrejme spôsobila ranami ťažkou kovovou reťazou.

Potvrdenie informácií o tom, či bolo útočníkov viac, alebo toho, či Čecha zavraždili tínedžeri, nemá český rezort diplomacie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie k dispozícii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom