Za vraždu 9-ročného dievčaťa odsúdili nesprávneho, vrah sa 36 rokov skrýval v okolí rodiny

súd, väzenie, polícia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Kanadská polícia vo štvrtok oznámila, že identifikovala osobu, ktorá pred 36 rokmi zabila 9-ročné dievča. Vraždu vtedy pripísali inému mužovi, ktorý tak neprávom putoval do väzenia.

Ako informovala polícia v kanadskom Toronte, páchateľa Calvina Hoovera usvedčili pomocou DNA. Už ho však nebudú môcť odsúdiť, keďže v roku 2015 zomrel. V čase činu mal 28 rokov a podľa polície poznal rodinu zavraždenej Christine Jessopovej, no neocitol sa medzi podozrivými.

Dievčinu naposledy videli 3. októbra 1984 v ontárijskom Queensville severne od Toronta. Jej telo našli o tri mesiace neskôr. Páchateľ ju sexuálne zneužil a dobodal na smrť.

V roku 1992 neprávom odsúdili na doživotie jej suseda Guya Paula Morina. Ten sa v roku 1995 dočkal pravdy vďaka testom DNA, po prepustení dostal verejné ospravedlnenie a finančnú kompenzáciu viac ako milión dolárov. Celkovo strávil vo väzení 18 mesiacov.

„Keď ma DNA v januári 1995 zbavila viny, bol som si istý, že DNA jedného dňa odhalí aj skutočného vraha. Konečne sa tak stalo,“ povedal Morin.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom