Muža podozrivého z výbuchy bytovky v Göteborgu vypátrali, jeho mŕtve telo vyplavila voda v prístave

Výbuch bytovky vo Švédsku
Pri explózii v bytovom dome sa zranilo niekoľko ľudí. Foto: SITA/AP

Muža podozrivého zo septembrového výbuchu v bytovom dome vo švédskom Göteborgu našli v stredu mŕtveho. Miestna polícia informovala, že ho našli vo vode v göteborskom prístave a nepredpokladajú cudzie zavinenie.

Výbuch otriasol bytovým domov v Göteborgu 28. septembra. Následný požiar sa rozšíril do niekoľkých domov a vyvolal evakuáciu stoviek obyvateľov. Šestnásť ľudí utrpelo zranenia, pričom štyria sú vo vážnom stave. Najmenej 140 bytov zostalo poškodených.

Narodiť sa mal v Poľsku

Zmienený muž, ktorý v dome býval, bol podozrivý z pokusu o vraždu, podpaľačstva a všeobecného zničenia. Úrady po ňom pátrali vo Švédsku a vydali na neho aj medzinárodný zatykač.

Prokurátorka Maria Thorell uviedla, že vyšetrovanie pokusu o vraždu a ničenia, ktoré by určilo príčinu explózie a preskúmalo, či sú aj ďalší páchatelia, bude pokračovať. Vyšetrovanie zamerané na zosnulého podozrivého ukončia.

Úrady podozrivého päťdesiatnika nemenovali. Podľa švédskych médií sa narodil v Poľsku.

Obvinený z ďalších zločinov

Švédske rádio citovalo nemenovaného suseda, ktorý uviedol, že podozrivý mal v byte alebo v pivnici veľa chemikálií. Majiteľ bytu sa muža a jeho matku snažil vysťahovať, tvrdia zase noviny Aftonbladet. Viaceré švédske médiá uviedli, že vysťahovanie sa malo stať práve v deň výbuchu.

Aftonbladet poznamenal, že týždeň pred výbuchom polícia obvinila muža z niekoľkých údajných zločinov. Noviny tiež uviedli, že po tom, čo ho pre pandemické obmedzenia nepustili k matke v opatrovateľskom dome, podozrivý obťažoval niekoľkých ľudí vrátane majiteľa budovy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom