MS v hokeji 2021: Česko má prvé víťazstvo, ale Bielorusko zlomilo až v predĺžení (video+foto)

MS v hokeji 2021: Česko - Bielorusko
Čech Jan Kovář of (vľavo) a Vladislav Jeriomenko z Bieloruska počas zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 24. máj 2021. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 24. mája 22:07

Českí hokejisti v pondelok získali svoje prvé body na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige za triumf 3:2 po predĺžení nad Bieloruskom. Najlepšími hráčmi duelu v Olympijskom športovom centre boli útočníci Jegor Šarangovič a Jan Kovář.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Česi mohli bodovať hneď v úvodnom zápase proti Rusom, keď sa im podarilo trikrát vyrovnať, ale 19 sekúnd pred koncom tretej tretiny skóroval Michail Grigorenko a „zbornej“ tak podľahli 3:4. Vo svojom druhom vystúpení na turnaji prehrali so Švajčiarmi 2:5. Bielorusi v prvom stretnutí nestačili na Slovákov (2:5), ale v nedeľu šokujúco zdolali Švédov 1:0.

MS v hokeji 2021 (Riga – Lotyšsko)

• A-skupina

Česko – Bielorusko 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

• Olympijské športové centrum

Góly:
25:52 – 0:1 J. Šarangovič (S. Kosticyn)
29:44 – 1:1 J. Kovář (F. Hronek, M. Moravčík)
33:03 – 2:1 F. Zadina (F. Hronek) / presilová hra
51:30 – 2:2 V. Jeriomenko (S. Lopačuk, I. Šinkevič)
61:23 – 3:2 D. Kubalík (R. Hanzl, Š. Hrubec)

strely na bránu: 38:23, vylúčenia: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: T. Björk (Švéd.), N. Frandsen (Dán.) – L. Lundgren (Švéd.), E. Yletyinen (Švéd.)

Česko: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Moravčík – D. Kubalík, Jan Kovář, Zadina – M. Stránský, Špaček, J. Vrána – Sekáč, Chytil, Flek – Smejkal, R. Hanzl, A. Musil – Blümel
Bielorusko:  Kolosov – Faľkovskij, Chenkeľ, Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Šinkevič, Jerjomenko – Prince, S. Kosticyn, Šarangovič – Protas, N. Komarov, Drozd – Platt, Kodola, Paré – Lopačuk, Stefanovič, Nesterov